Fan czytania RSS? NewsFlash 2.0 już jest!

newsflash

Użytkownicy Linuxa i fani RSS mają powody do radości. Głównie przez fakt, że właśnie pojawiła się aplikacja NewsFlash w wersji 2.0!

NewsFlash 2.0

NewsFlash to aplikacja na Linuxa, a zwłaszcza na te dystrybucje oferujące środowisko GNOME, która została zbudowana wokół RSS. Można utworzyć lokalną bazę różnych źródeł wpisów, ale też jest opcja zalogowania się do wybranego serwisu. Lista jest długa i zawiera: Miniflux, Fever, feedbin, NewsBlur, FreshRSS, Nextcloud News i Inoreader.

No i właśnie NewsFlash 2.0 wnosi na tej płaszczyźnie pierwszą nowość. Mowa tu oczywiście o Nextcloud News, czyli opcji synchronizacji RSS z własną chmurą. Sam spróbowałem skorzystać z tego rozwiązania, ale niestety, podczas logowania dostaje błąd, który nie jest dobrze opisany. Mam nadzieję, że deweloperzy niedługo to naprawią.

NewsFlash

Ponadto NewsFlash 2.0 to aplikacja bazująca na GTK 4 oraz Libadwaita. Jest ona również responsywna i z powodzeniem skorzystać z niej będzie można na smartfonach z Linuxem. Nawet teraz interfejs da się dowolnie skalować, a ten ładnie dostosowuje się do aktualnych warunków.

Aktualizacja dodaje również lepsze opcje tagów, a także możliwość zmiany interwału synchronizacji. Jest też możliwość odświeżania źródeł przy włączaniu, a także chowania starych artykułów. Ustawienia aplikacji są bogate w wiele możliwości. Ten czytnik RSS naprawdę można dostosować pod siebie. Dlatego też tak bardzo chcę zacząć z niego korzystać, ale niestety, muszę poczekać na naprawę błędów związanych z Nextcloudem.

NewsFlash
NewsFlash

NewsFlash 2.0 już można pobrać z Flathub lub zainstalować za pomocą poniższej komendy.

flatpak install flathub com.gitlab.newsflash

Źródło: OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!