Niemiecki rząd chce zmusić Apple do wprowadzenia Google Pay i Samsung Pay na iPhonach

apple pay

Apple Pay to bez wątpienia coś wyjątkowo wygodnego. Posiadacze iPhonów mogą korzystać z tego rozwiązania i płacić telefonem w każdym miejscu, gdzie akceptowane są tradycyjne karty. Gigant z Cupertino nie chce jednak, aby inne firmy mogły korzystać z modułu NFC w jego smartfonach. Czy teraz sytuacja ulegnie zmianie?

Rząd Niemiec w ofensywie

Korzystając z iPhona tak naprawdę do wyboru mamy jedynie jedną aplikację pozwalającą na płatności zbliżeniowe. Apple Pay jest jednak na tyle wygodne i tak bardzo nastawione na bezpieczeństwo transakcji, że posiadacze smartfonów giganta z Cupertino nie myślą zbytnio o szukaniu innych rozwiązań. Innego zdania jest rząd Niemiec. Tamtejsza władza uważa, że Apple powinno dać innym firmom dostęp do NFC i blokowanie tego jest działaniem przeciwko konkurencji na rynku. Co więcej rząd Niemiec przegłosował już poprawkę ustawy, która tak naprawdę nakazuje amerykańskiemu producentowi na udostępnienie NFC w swoich smartfonach.

iphone 11 pro front napis hello

Czy tak się faktycznie stanie i już niedługo posiadacze iPhonów będą mogli wybrać czy chcą korzystać z Apple Pay, Google Pay czy Samsung Pay? Szczerze mówiąc nie chce mi się w to wierzyć. Apple nie będzie chciało oddać czegoś co cieszy się tak dużą popularnością i zapewne nie będzie przywiązywać większej wagi do decyzji rządu Niemiec. Oczywiście cała sprawa może skończyć się w sądzie, ale nawet wyrok nie oznacza, że Apple nagle zmieni zdanie.

Zobacz także: Apple prezentuje 16-calowego MacBooka Pro. Dla kogo jest to sprzęt?

Jednym z scenariuszy może być całkowite wycofanie Apple Pay z rynku niemieckiego. Jeśli aplikacji tam nie będzie to tak naprawdę nie będzie jakiejkolwiek konkurencji, a co za tym idzie wszystko będzie zgodne z tym czego chcą Niemcy. Jak rozwinie się ta sprawa? Czas pokaże. Niemniej jednak gigant z Cupertino nie jest firmą, która zgadza się na wszystko co chcą narzucić władze danego państwa.

Co myślicie o decyzji rządu Niemiec? Czy waszym zdaniem brak Google Pay czy Samsung Pay na iPhonach jest czymś złym? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!