Strona główna Akcesoria Nike Adapt Huarache to kolejne buty, które same się wiążą. Jutro jest...

Nike Adapt Huarache to kolejne buty, które same się wiążą. Jutro jest ich premiera…

-

Kilka miesięcy temu pisałem na łamach naszego portalu o butach, które same się wiążą i są sterowane z aplikacji na telefon. Po ciepłym przyjęciu, Nike wydaje kolejny model z tej serii, tym razem skierowany mniej w stronę sportowców. Nike Adapt Huarache wychodzą już jutro o 9:00, w tym wpisie znajdziecie wszystko co powinniście o nich wiedzieć!

Nike Adapt Huarache nie będą tanim modelem…

Zostały one wycenione na 1479 zł. To dość spora kwota, jednak zważając na ilość technologii, która jest zaszyta w podeszwie, cena staje się jakby racjonalniejsza… Przypomnę, że premierowo zwykłe buty, potrafią kosztować ok. 1000 zł, tu mamy do czynienia z czymś więcej. Nike wypuszcza Adapt Huarache w dwóch kolorach, pierwszy z nich to „Opti Yellow”, czyli żółty, drugi wariant to „Black/White”.

Nike Adapt HuaracheStylistycznie but ten nawiązuje do modelu Air Huarache, który oryginalnie pochodzi z początku lat 90. W porównaniu do protoplasty jest to zdecydowanie odmienny twór, oczywiście jeśli chodzi o technologię. A to właśnie ona nas najbardziej interesuje, więc bez przedłużania przejdę do opisania tego, co siedzi w podeszwie.

Nike Adapt Huarache

W podeszwie mamy silnik od systemu sznurowania elektronicznego, który napina lub luzuje linki idące przez cholewkę. Wszystko po to, by dobrze dopasować obuwie do naszej stopy. Jeśli myśleliście, że jedyne co robi wcześniej wspomniany system to ściągnięcie do siebie sznurówek, to byliście w błędzie. Elektronika schowana w podeszwie reaguje na nasze ruchy dynamicznie, a oprócz tego możemy ręcznie ustawić poziom napięcia linek. I to z poziomu aplikacji.

Nike Adapt BB to buty do koszykówki, które dopasowywują się do stopy oraz są połączone ze smartfonem!

Po głębszym namyśle wydaje się to czymś fajnym, bo z autopsji wiem, że często przewiązuje buty w zależności od sytuacji. Gdy poruszam się po mieście lubię mieć je mocno związane, ale gdy po prostu siedzę, czy też jadę samochodem, to lubię dać stopom trochę luzu. W Nike Adapt Huarache mógłbym to robić bez schylania się, z poziomu smartfona, który przecież często trzymam w ręce. Lub nawet bez używania smartfona, bo istnieje także stosowna apka na Apple Watch. Na dodatek podeszwa tych butów świeci, a kolor podświetlenia można zmienić. Future is now old man!

Ich premiera odbędzie się na stronie Nike już jutro rano, znajdziecie je pod tym linkiem. Mamy tu jakiś chętnych?

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej