Strona główna Aktualności Nintendo prawdopodobnie szykuje swój smartfon dla graczy. Będzie współpracował z ich konsolą!

Nintendo prawdopodobnie szykuje swój smartfon dla graczy. Będzie współpracował z ich konsolą!

-

Nintendo Switch cieszy się niemałym zainteresowaniem. Osobiście znam parę osób, które posiadają tę konsolę. Tymczasem producent prawdopodobnie szykuje odpowiedź na wszystkie gamingowe smartfony, tworząc własny. Będzie jednak na swój sposób wyjątkowy, bowiem będzie się łączył z ich konsolą!

Nintendo wkracza z hukiem na rynek smartfonów gamingowych

Japońskie przedsiębiorstwo jest obiektem zainteresowań fanów konsol, w tym także tych przenośnych. Ich dziecko, Nintendo Switch, jest bardzo popularne w tym środowisku. Mamy tam do czynienia z wieloma nowymi produkcjami z różnych tematyk, chociażby FIFA 2019. Jest też coś dla fanów oldschoolowych gierek, czyli nowe produkcje z bohaterami starszych gier, jak chociażby Super Smash Bros. Ultimate.

super smash bros

Nintendo prawdopodobnie postanowiło poszerzyć swoją działalność. Plotki głoszą, iż za niedługo możemy ujrzeć ich smartfon do gier. Ale to nie będzie pierwsze lepsze takie gamingowe urządzenie. To, co ma go wyróżniać spośród innych tego typu smartfonów to to, że będzie się łączył z konsolą Nintendo Switch! Nie wiadomo jednak, czy to będzie fizyczne połączenie czy też chociażby przez internet. Osobiście stawiam na to drugie rozwiązanie. Co to w ogóle oznacza? Na tymże smartfonie zagramy w nasze ulubione produkcje, które mamy na naszej konsoli. Podobne zjawisko mogliśmy zobaczyć w Nvidia Shield. Tam, przy użyciu streamingu, mogliśmy grać na tablecie w produkcje z naszego komputera, chociażby w Wiedźmina 3. Daje to bardzo dużą wygodę i nowe możliwości, bowiem wystarczy nam stabilne połączenie internetowe, nawet na drugim końcu świata, by móc grać w to, co lubimy grać na naszym „pececie”.

nintendo smartfonZobacz też: Sony niedługo dobije do 100 mln sprzedanych konsol PlayStation 4. Nintendo Switch sprzedano w 25 milionach egzemplarzy

I nie, nie jest to żaden prima aprillisowy numer, bowiem pierwsze słuchy o tym dochodzą jeszcze z końcówki marca. Kiedy można zatem spodziewać się jego premiery? Tego nie wie nikt… Trzymam jednak kciuki za Nintendo, by rzeczywiście właśnie taki smartfon powstał. Będzie to świetna odpowiedź na Xiaomi Black Shark 2 czy też Razer Phone 2. Będzie miał „to coś”, czego nie ma żaden inny taki sprzęt. Z niecierpliwością będę go wyczekiwał, bo naprawdę to może być coś świetnego!

Bylibyście chętni na taki smartfon? Dla mnie to naprawdę byłoby coś genialnego, a jakie jest wasze zdanie?

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej