Strona główna Aktualności skROOT: Znamy prawdopodobną polską cenę Nintendo Switch Lite, a Firefox dostaje kolejną...

skROOT: Znamy prawdopodobną polską cenę Nintendo Switch Lite, a Firefox dostaje kolejną aktualizację

-

Właśnie poznaliśmy prawdopodobną, polską cenę nowej konsoli Nintendo Switch Lite. Przeglądarka Mozilla Firefox otrzymuję małą, ale ciekawą aktualizację.

Polska cena Nintendo Switch Lite

Wczoraj Nintendo zaprezentowało „nową” konsolę, czyli Switch Lite. Jest ona przeznaczona tylko do mobilnego grania w trybie handheld i nie pozwala ona na podłączenie do większego ekranu – telewizora. Za brakiem niektórych funkcjonalności idzie oczywiście niższa cena, która w Stanach Zjednoczonych wygląda naprawdę atrakcyjnie, bowiem wynosi zaledwie 199,99 USD, czyli około 760 złotych. Przypuszczaliśmy więc, że w Polsce koszt Switch Lite zatrzyma się w okolicach 850-900 złotych.

nintendo switch lite

O Nintendo Switch Lite dowiesz się więcej z: Nowy handheld na horyzoncie! Powitajcie Nintendo Switch Lite

Niestety, już teraz wiemy, że tak się nie stanie. Nintendo Switch Lite pojawił się w jednym z polskich elektromarketów, dokładnie w X-Kom. Jak na razie, nie ma tam ani zdjęć konsoli, ani tym bardziej jej opisu. Jest za to cena, która wynosi aż 999 złotych. Jest to naprawdę sporo, tym bardziej, że cena klasycznego Switcha to 1369 złotych. Myśleliśmy, że wersja Lite będzie znacznie tańsza od swojego brata. Warto jednak wspomnieć, że nie jest to oficjalna polska cena za Switch Lite, a jedynie prawdopodobna. Do premiery pozostało jeszcze dużo czasu, więc cena może się jeszcze zmienić.

Firefox z nową aktualizacją

O przeglądarce od Mozilli ostatnio jest dosyć głośno. Głównie za sprawą tego, że firma została nominowana do konkursu „przeciwnik internetu”. Tym razem jednak napiszę o czymś weselszym.

Więcej dowiesz się z: Co? Mozilla została nominowana do konkursu „Przeciwnik internetu”

Nowy update wprowadza tryb ciemny, który zmienia motyw niemalże każdego elementu przeglądarki – wpływa on na tekst i na wszelkie paski, w tym na pasek narzędzi. Ponadto, Mozilla przygotowała listę polecanych wtyczek. Firefox na iOS zyskał spis „niedawno dodanych do zakładek”, a także tryb „zawsze otwieraj w: „, dzięki któremu użytkownik może wybrać, które strony internetowe od razu mają uruchamiać się w trybie komputerowych/desktopowym.

(fot. FossBytes)

Co myślicie o cenie Nintendo Switch Lite? Czy też według Was jest za duża? Dajcie znać w komentarzu.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej