Nintendo Switch obsłuży słuchawki Bluetooth… 4 lata po premierze…

nintendo switch

Może to wydawać się dziwne, ale Nintendo Switch jako takie urządzenie do grania “on the go” nie obsługiwało słuchawek Bluetooth. Serio, konsola kojarząca się z rozrywką poza domem nie oferowała czegoś tak zwykłego. Na szczęście Nintendo po wielu latach (4) zdecydowało się na wydanie aktualizacji, która wnosi tę “nowość”.

Słuchawki Bluetooth połączysz z Nintendo Switch

Nintendo właśnie przygotowuje aktualizację, która odblokowuje funkcje związane z Bluetooth. Tak, od teraz będziemy mogli połączyć nasze ulubione słuchawki bezprzewodowe właśnie z tą konsolą, co znacznie ułatwi i uprzyjemni zabawę. Są jednak pewne ograniczenia.

Przede wszystkim, kiedy to sparujemy słuchawki Bluetooth, to będziemy mogli połączyć z konsolą tylko dwa kontrolery bezprzewodowe. Ponadto nie działają mikrofony wbudowane w te słuchawki. Poza tym, wszystko powinno być OK. Redakcja The Verge przetestowała funkcję i Switch spokojnie współpracował zarówno z Apple AirPods Pro, jak i Arctis Pro Wireless. Jak widać, Nintendo nie blokuje niektórych marek słuchawek.

Japończycy długo kazali nam czekać na tę aktualizację, ale myślę, że było warto. Aktualnie słuchawki Bluetooth to podstawowy sprzęt, który nawet za najmniejsze pieniądze oferuje wygodę użytkowania i dobry dźwięk. To dobry moment na zakup takiego sprzętu audio, bowiem ten dojrzał i stał się bardzo wygodny. Połączenie je z konsolą znacznie uprzyjemni rozrywkę na powietrzu i żadne kable nie będą nas ograniczać. Z tego uaktualnienia zadowolony powinien być każdy użytkownik Switcha.

Źródło: Nintendo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!