Nintendo Switch OLED: znamy polską cenę! Jest lepiej niż myśleliśmy

Nintendo Switch OLED

Wczoraj Nintendo nareszcie pokazało nowego Switcha OLED. Niestety, wiele osób się rozczarowało, bowiem mieliśmy dostać next-gena, a mamy drobny lifting. Pod znakiem zapytania dalej stała polska cena konsoli. Właśnie ją poznaliśmy i jest całkiem dobrze!

Nintendo Switch OLED

Czym charakteryzuje się Nintendo Switch OLED? Tak jak nazwa wskazuje, nowy Switch cechuje się ekranem OLED, co z pewnością jest sporym skokiem – zwłaszcza dzisiaj, kiedy niemalże każdy nowy smartfon ma wyświetlacz wykonany w podobnej technologii. Co ważne, nowy ekran jest również większy, jednak cała obudowa dalej ma rozmiary klasycznego Switcha, co naturalnie oznacza, że po prostu zmniejszono ramki. Oczywiście pozytywnie odbiło się to na designie, który wygląda nowocześniej.

Niestety, dalej mamy do czynienia z rozdzielczością 720p, co będzie zauważalne na tak dużym, 7-calowym ekranie. Mamy również więcej wbudowanej pamięci, bo aż 64 GB, a także regulowaną podstawkę, co pozwala nam na ustawienie urządzenia pod wybranym kątem. Poprawiono także głośniki, a nowa stacja dokująca oferuje port LAN.

Nintendo Switch OLED

Nintendo Switch OLED – polska cena

Jak się okazuje, na polską cenę Nintendo Switch OLED nie musieliśmy długo czekać. Dla przypomnienia, w USA cena ta została ustalona na 349 USD, czyli 1340 złotych. Przewidywaliśmy więc, że w Polsce będzie to około 1749 PLN. Na szczęście będzie nieco taniej.

W ofercie sklepu PowerPlay już znalazła się konsola Nintendo Switch OLED. Jej cena została ustalona na 1579 złotych, czyli niemalże 200 złotych mniej niż zakładaliśmy. Warto dodać, że za Switch Classic musimy aktualnie zapłacić około 1499 złotych. To też może oznaczać, że cena OLED-a jednak będzie wyższa lub – co dla nas zdecydowanie korzystniejsze – cena Classica zostanie obniżona. Warto przypomnieć o jeszcze jednej konsoli w tej rodzinie – Switch Lite, która kosztuje około 899 PLN.

Nitendo Switch OLED

Jak oceniacie cenę Switcha OLED? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: ppe.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!