No i Huawei sprzeda swój Honor

Honor logo

Jak widać, informacje się chyba potwierdziły. Już jakiś czas temu po internecie krążyły plotki, że Huawei sprzeda swoją submarkę, Honor. Huawei nie ma lekko i tak naprawdę został do tego ruchu zmuszony przez ich sytuację. Kto nabędzie markę Honor?

Co czeka markę Honor?

Od miesiąca mówiło się o tym, że submarka Huawei, Honor, zostanie sprzedana. To efekt problemów chińskiego giganta spowodowanych sankcjami nałożonymi przez USA. Wówczas nie wiedziano jednak, do kogo miałaby trafić ta firma, lecz teraz wszystko powoli się wyjaśnia. Okazuje się, że Honor może trafić do konsorcjum, w którym swoje udziały będzie mieć Digital China Group i komuniści z Shenzhen. Kwota, o jakiej się mówi, jest kilka razy większa od tej, której się spodziewano. Okazuje się, że w grę może wchodzić nawet 15.2 miliarda dolarów

Zobacz także: Rusza sprzedaż dwóch nowych smartwatchów – Honor Watch ES oraz Honor GS Pro

W ten oto sposób Huawei dostałby niezły zastrzyk gotówki, a Honor prawdopodobnie ominąłby bana na Usługi Google i inne zakazy amerykańskiego rząd wycelowane w Chińczyków. Wówczas w ręce nabywców trafiłoby wszystko, co związane jest z marką Honor. Wszystkie linie produkcyjne, pomysły, patenty, no po prostu wszystko. Zastanawiam się jednak, czy aby na pewno uda im się w ten sposób przechytrzyć Amerykanom, skoro Honor może trafić w ręce władzy komunistycznej. Raczej Stany Zjednoczone nie będą patrzeć na to przychylnie. Myślę, że wtedy rozszerzą swoje zakazy tak, aby nawet to im nie pomogło. Jeśli tak by się stało, to przyszłość submarki Huawei raczej nie będzie zbyt kolorowa. Jeśli oddzielą się od swojej firmy-matki i również otrzymają zakazy, to istnienie tej marki nie będzie pewne. Jestem niesamowicie ciekaw tego, czy faktycznie kwota oraz nabywcy się potwierdzą. Na ten moment jeszcze nic nie jest w pełni potwierdzone. Z pewnością będziemy bacznie obserwować sytuację i Was informować na bieżąco.

Jak myślicie, czy w ten sposób Honor wstanie z kolan
czy raczej to będzie ich klęska absolutna?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!