Huawei chce sprzedać swój Honor!

Honor

Huawei zaczyna naprawdę mocno odczuwać skutki sankcji nałożonych na nich w wyniku wojny handlowej. Stany Zjednoczone nie zamierzają odpuścić, co zmusza markę do trochę radykalnych kroków. Krążą pogłoski, że chcą sprzedać swoją submarkę, Honor!

Honor jest hamowany przez Huawei

Firma Honor rykoszetem obrywa przez sankcje nałożone na Huaweia. W końcu, to spółka zależna od tej marki, podobnie jak ponad 150 innych takich spółek. Honor bardzo prężnie się rozwijał, jego smartfony były bardzo doceniane, chociażby ze względu na bardzo dobry stosunek ceny do możliwości. To jednak się skończyło przez wojnę handlową na linii Chiny-USA. Właśnie z tego powodu Huawei może sprzedać swoją submarkę, by ta mogła dalej się rozwijać. Takie właśnie doniesienia pojawiły się na portalu MyDrivers. Ming-Chi Kuo, znany analityk TF International Securities, przedstawił raport, z którego wynika, że jest wysoce prawdopodobny scenariusz.

Zobacz także: Nowe smartwatche Honora już na rynku. Sukces czy raczej wtopa?

Huawei może sprzedać Honor, by go uratować. To jest wcale nie taka zła decyzja – wręcz przeciwnie. Póki jeszcze nie jest za późno, oddanie tej submarki w ręce kogo innego może przywrócić ją do topowych producentów smartfonów. Nie po to przez długi czas budowali sobie renomę wśród klientów, by teraz stać w miejscu. Ba, nawet nie stać w miejscu, a cofać się w rozwoju. Właśnie dlatego sprzedanie jej może mieć bardzo dobre skutki dla obu stron, a nawet dla trzech. Huawei otrzyma pieniądze, Honor będzie mógł się dalej rozwijać, a kupujący zyska nowych potencjalnych nabywców, którzy polubili Honora za jego czasów świetności. Sam doskonale pamiętam, jak interesujące był ich urządzenia. Gdy dwa lata temu w moje ręce trafił Honor 8X, byłem z niego naprawdę bardzo zadowolony. Uważałem, że jest to jeden z najlepszych smartfonów w swojej półce cenowej, o ile nie najlepszy. Bardzo bym chciał, by Honor znowu mógł wypuszczać do sprzedaży takie właśnie urządzenia. Mam nadzieję, że Huawei, stety niestety, ale sprzeda swoją submarkę. To chyba jedyny ratunek dla nich…

Jak myślicie, jak zakończy się ta sytuacja? Czy Honor trafi w ręce kogoś innego?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!