Nokia 5.2 została odnaleziona w Geekbench na chwilę przed oficjalną premierą

Nokia 5.2 została odnaleziona w Geekbench na chwilę przed oficjalną premierą

Premiera nowych urządzeń Nokii odbędzie się już 19 marca tego roku w Londynie. Wprawdzie smartfony te miały zadebiutować na targach Mobile World Congress 2020 w Barcelonie, ale zostały one odwołane z powodu koronawirusa, a co za tym idzie producenci musieli przełożyć własne konkurencje. Tego dnia na rynek trafią przynajmniej cztery nowe sprzęty. Co wiemy o Nokii 5.2?

Nokia 5.2 niczym nas nie zaskoczy

Już 19 marca w Londynie zostaną zaprezentowane modele Nokia 8.2 5G, Nokia 5.2, Nokia 1.3 oraz Nokia C2. Teraz w bazie danych Geekbench został odnaleziony nadchodzący wielkimi krokami średniak HMD Global. Nokia 5.2 w teście jednego rdzenia zdobyła 313 punktów, a w teście wielu rdzeni 1419 punktów. Wynik ten tak naprawdę niczym szczególnym nie zachwyca i przyznam szczerze, że nie spodziewałem się tego, że Nokia czymkolwiek nas zaskoczy. Wcześniejsze plotki mówiły, że smartfon ten może trafić na rynek z nawet 6 GB RAM-u. W Geekbench został jednak przetestowany wariant z zaledwie 3 GB RAM-u, a bez wątpienia tak mała ilość pamięci może nie wystarczyć wielu użytkownikom.

Nokia 5.2 została odnaleziona w Geekbench na chwilę przed oficjalną premierą

Oczywiście nie oznacza to, że podczas oficjalnej prezentacji nie zobaczymy także konfiguracji wyposażonej w 6 GB RAM-u. Niemniej jednak jeśli wersja ta faktycznie trafi na rynek będą naprawdę w szoku. Za wydajność będzie odpowiedzialny ośmiordzeniowy procesor nieznanego producenta o taktowaniu do 1,8 GHz na rdzeniu. Ciężko powiedzieć co to będzie za jednostka i tak naprawdę możemy się o tym dowiedzieć dopiero podczas oficjalnej prezentacji tego sprzętu.

Zobacz także: Nokia 8.2 5G już niedługo powinna trafić na rynek!

Na pleckach Nokii 5.2 zostaną umiejscowione cztery aparaty oraz czytnik linii papilarnych. Nadal pełna specyfikacja tego urządzenia pozostaje tajemnicą. Według plotek sprzęt ten ma być wyceniony na około 180 dolarów czyli jakieś 700 zł. Jeśli przecieki te się potwierdzą to domyślam się, że cena ta będzie dotyczyć najsłabszej wersji czyli tej z 3 GB RAM-u. Konfiguracja z 6 GB RAM-u, jeśli faktycznie powstanie, będzie zdecydowanie droższa. Pozostaje nam czekać na oficjalną premierę!

Co myślicie o tak wyglądającej Nokii 5.2? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!