Nokia 6.2 i 7.2 zaprezentowane. Poznaliśmy także ceny, które będą obowiązywać w Polsce

Nokia 6.2 i 7.2 zaprezentowane. Poznaliśmy także ceny, które będą obowiązywać w Polsce

Nokia oprócz smartfonów pokazała wczoraj także słuchawki oraz tradycyjne telefony komórkowe, ale bez wątpienia modele oznaczone jako 6.2 oraz 7.2 budzą największe zainteresowanie. Oczywiście oba urządzenia należą do programu Android One, a co za tym idzie działają pod kontrolą czystego Androida. Przyjrzyjmy się im bliżej!

Nokia 6.2

Pierwszą z nowości jest całkiem ciekawy średniak. Nokia 6.2 otrzymała ekran IPS LCD o przekątnej 6,3 cala oraz rozdzielczości FullHD+ (2280 x 1080 pikseli). Za wydajność odpowiedzialny jest dobrze nam już znany Qualcomm Snapdragon. Jednostka ta wspierana jest, w zależności od wersji, przez 3 GB lub 4 GB RAM-u. Na dane użytkownika Nokia zaplanowała 32 GB lub 64 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy przy pomocy kart pamięci microSD.

Nokia 6.2 i 7.2 zaprezentowane. Poznaliśmy także ceny, które będą obowiązywać w Polsce

Na pleckach zostały umiejscowione trzy aparaty. Główny cechuje się rozdzielczością 16 Mpix oraz światłem na poziomie f/1.8, a dodatkowymi są obiektyw szerokokątny 8 Mpix o świetle f/2.2 oraz obiektyw 5 Mpix odpowiedzialny jedynie za rozmycie tła w trybie portretowym. W górnej części wyświetlacza znajdziemy niewielkie wcięcie skrywające 8-megapikselowe oczko do zdjęć typu selfie. Co ciekawe Nokia 6.2 otrzymała moduł NFC, a co za tym idzie płatności zbliżeniowe wykonywane telefonem nie będą jakimkolwiek problemem. Całość działa dzięki baterii o pojemności 3500 mAh.

Nokia 7.2

Tak naprawdę Nokia 7.2 jest ulepszoną wersją opisywanej chwilę wcześniej Nokii 6.2. Zmian jest kilka, ale myślę, że wystarczą one by przekonać do siebie zdecydowanie większe grono odbiorców. Przede wszystkim w Nokii 7.2 za wydajność odpowiada Qualcomm Snapdragon 660. Dodatkowo procesor ten będzie współpracować z 4 GB lub 6 GB RAM-u (w zależności od wersji), a na dane użytkownika zostało przeznaczone 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej.

Nokia 6.2 i 7.2 zaprezentowane. Poznaliśmy także ceny, które będą obowiązywać w Polsce

Zmianę zobaczymy także w głównym aparacie tylnym (48 Mpix zamiast 16 Mpix) oraz w obiektywie do zdjęć typu selfie (20 Mpix zamiast 8 Mpix). W przypadku Nokii 7.2 za optykę odpowiada firma ZEISS, a co za tym idzie może okazać się, że zdjęcia bardzo pozytywnie nas zaskoczą. Co ciekawe nie zabrakło także tradycyjnego złącza słuchawkowego jack 3,5 mm oraz USB typu C.

Ceny oraz dostępność w Polsce

Zacznijmy od Nokii 6.2. Model ten trafi do sprzedaży już w drugiej połowie listopada tego roku. Za wersję 4/64 w naszym kraju trzeba będzie zapłacić 1099 zł. Niestety, ale konfiguracja 3/32 nie pojawi się na polskim rynku. Jeśli chodzi o Nokie 7.2 to wariant 4/64 został wyceniony na 1299 zł, a 6/64 na 1499 zł. Sprzedaż tego modelu wystartuje w październiku.

Co myślicie o Nokii 6.2 oraz 7.2? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!