Nokia 9.3 PureView może otrzymać pięć aparatów, a wśród nich matryce 108 Mpix oraz 64 Mpix

nokia 9 pureview main
Nokia 9 PureView

Konferencja Nokii, przynajmniej według plotek, ma odbyć się w trzecim kwartale tego roku. To właśnie wtedy na rynek trafi między innymi Nokia 9.3 PureView czyli flagowiec HDM Global. Smartfon ten według najnowszych informacji może zaskoczyć świat przede wszystkim jakością zdjęć!

Nokia 9.3 PureView

Nokia 9.1 PureView była pierwszym smartfonem HMD Global wykorzystującym pięć kamer tylnych ułożonych na okręgu. Sprzęt ten nie cieszył się jednak zbyt dużą popularnością, a same aparaty wcale nie oferowały niesamowitej jakości zdjęć. Sytuacja ma, przynajmniej według plotek, wyglądać zdecydowanie inaczej w przypadku Nokii 9.3 PureView. Smartfon ten ma trafić na rynek pod koniec sierpnia lub na początku września tego roku. Oczywiście, jak przystało na flagowca, powinniśmy otrzymać topowe podzespoły, a wśród nich między innymi Qualcomm Snapdragona 865, RAM LPDDR5 czy sporą ilość pamięci wewnętrznej.

Flagowce to jednak nie tylko wydajność, a także świetna jakość zdjęć. Według plotek Nokia 9.3 PureView ma otrzymać także pięć aparatów tylnych, które będą ułożone dokładnie tak jak w poprzedniej generacji. Głównym oczkiem ma być matryca 64 Mpix, ale ciekawostką wydaje się obiektyw ultraszerokokątny 108 Mpix. Co więcej oba aparaty będą oferować optyczną stabilizację obrazu. I trzeba przyznać, że brzmi to naprawdę rewelacyjnie, ale wstrzymałbym się z oceną aż do premiery. Nokia musi pokazać, że potrafi stworzyć także oprogramowanie, które pozwoli wykorzystać potencjał aparatów.

Zobacz także: Nokia 9.3 i 7.3 mogą zadebiutować w trzecim kwartale 2020 roku

Nokia 9.3 PureView ma otrzymać także ekran OLED o rozdzielczości QHD+. Plotki mówią także o aparacie przednim ukrytym pod wyświetlaczem, ale tak naprawdę nie spodziewałbym się tego rozwiązania, a raczej wysuwanego aparatu lub wcięcia w samym ekranie. Niemniej jednak wiele wskazuje na to, że nadchodząca nowość HMD Global będzie naprawdę ciekawym smartfonem. Sam z niecierpliwością wyczekuje kolejnych informacji na ten temat i liczę, że tym razem producent zaskoczy nas czymś naprawdę ciekawym!

Na zdjęciu głównym znajduje się Nokia 9.1 PureView.

Czekacie na premierę Nokii 9.3 PureView? Czego oczekujecie po tym urządzeniu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!