W Wordle zagracie na konsoli… Nokia N-GAGE

Nokia n-gage wordle
(fot. ngagesdk)

Wordle to gra, która dosyć niedawno stała się popularna. Jest ona całkiem prosta, a zarazem naprawdę wciągająca. Jak się okazuje, ktoś ją uruchomił na już dosyć zapomnianej konsoli Nokia N-GAGE.

Nokia N-GAGE z grą Wordle

Nokia N-GAGE to już dosyć zapomniany konsolofon wydany w 2003 roku. Jednocześnie była to zarówno komórka, jak i konsola przenośna. Choć pomysł brzmi ciekawie, tak nie przyjął się na rynku. Sprzedaż wyniosła 3 miliony egzemplarzy, na co złożyło się wiele problemów. Poniżej możecie zapoznać się z dokumentem na temat tej konsoli.

Jak się jednak okazuje, ktoś wydał grę Wordle na Nokię N-GAGE. Wordle to prosta gra językowa, która powinna zadziałać na niemalże wszystkim, dlatego też niemalże dwudziestoletnia konsola przenośna nie powinna mieć z nią problemu. Za portem gry stoi Michael Fitzmayer.

Pierwsza wersja gry jest dość uproszczona i wykorzystuje listę 2309 słów z wariantu tytułu od New York Times. Jednakże trwają prace nad przetłumaczeniem gry na fiński, rosyjski oraz niemiecki. Możliwe to jest dzięki nowoczesnemu SDK do Nokii N-GAGE. Pozwala to pisać gry na tę konsolę z wykorzystaniem nowych narzędzi typu Visual Studio 2022, CMake i tak dalej. Wcześniej wspomniany Michael właśnie stoi za tym SDK. Kod gry jest otwarty i możemy go podejrzeć >>tutaj<<.

Bez wątpienia jest to dosyć niecodzienne urządzenie, na której uruchomiono nową grę. Może to sprawi, że Nokia sprzed niemalże 20 lat odzyska chociaż część popularności? Zobaczymy.

Źródło: hackaday.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!