Na PlayStation Portable (PSP) dalej kupisz gry! Jest pewien sposób

psp

Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że Sony zamierza wycofać PlayStation Store z PS Vita, PS3 oraz PSP. Gracze jednak wygrali i gigant zdecydował się dalej wspierać Vitę i PlayStation 3. Niestety, taki los nie spotkał PlayStation Portable. Jak się jednak okazuje, dalej istnieje opcja kupowania gier na tę konsolę.

Co z tym PSP?

Niestety, kilka dni temu (dokładnie 2 lipca) Sony wyłączyło całkowicie PlayStation Store dla PSP. Dalej jednak istnieje opcja instalacji gier na tej konsoli. Jak to możliwe?

Otóż gry dalej można zakupić za pośrednictwem innych konsol – mowa tu o PlayStation 3 oraz PlayStation Vita. To również daje graczom dostęp do gier, które zakupili wcześniej. Dodanie ich do biblioteki z poziomu jednej z dwóch wyżej wymienionych konsol sprawia, że stają się one możliwe do instalacji na PSP. Jest to trochę droga “na około”, jednak działa, więc warto o tym wiedzieć.

Co ciekawe, PlayStation Store dla PSP zostało wyłączone już w 2016 roku. Nadal jednak część funkcji działała – aż do 2 lipca. Jak widać, nadal jest jednak pewne obejście. Warto jednak dodać, że gracze domagają się rozszerzenia dostępu do gier z PlayStation Portable o nowe konsole, czyli o PS5 oraz PS4. Czy tak się stanie? Raczej wątpię.

Pamiętacie PSP? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: The Verge przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!