Nokia i laptop? Tak, oto Nokia PureBook Pro

Nokia PureBook Pro
Nokia PureBook Pro (fot. Nokia)

Nokia to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek – nawet dzisiaj, gdzie jej obecność na rynku jest o wiele mniejsza niż jeszcze 10-15 lat temu. Ale Finowie się nie poddają i idą do boju na kolejnym rynku. Tak oto otrzymaliśmy laptop Nokia PureBook Pro.

Nokia PureBook Pro – czyli laptop z procesorem Intela

O ile Huawei teraz radzi sobie średnio na rynku smartfonów, tak w segmencie laptopów jest naprawdę dobrym i często polecanym wyborem. Dlaczego więc i Nokia ma nie zrobić czegoś takiego samego? Chyba podobnie pomyśleli Finowie, bo właśnie dowiedzieliśmy się o istnieniu Nokii PureBook Pro.

Nokia PureBook Pro
Nokia PureBook Pro (fot. Nokia)

Nokia PureBook Pro ma być laptopem dostępnym w dwóch wariantach z ekranami albo 15,6, albo 17,3 cala. Obydwie matryce to IPS o rozdzielczości 1080p. Ponadto sprzęt ma być bardzo dobrze wykonany, ramki wokół ekranu mają być cienkie, a ta mniejsza edycja ma ważyć 1,67 kg. Grubość to natomiast 1,78 cm. Model z ekranem 17,3 cala ma ważyć aż 2,5 kg i grubość ma wynosić 2 cm.

Nokia PureBook Pro
Nokia PureBook Pro (fot. Nokia)

Sercem laptopa jest procesor Intel Core i3-1220P (TDP 28 W). Do tego mamy 8 GB pamięci RAM DDR4 i dysk SSD M.2 o pojemności 512 GB. A co z grafiką? Mowa tu o układzie Intel UHD. Wydajność więc powinna być dobra, choć z pewnością nie najlepsza na rynku w tym segmencie laptopów.

Oczywiście nie zabrakło portów USB-C, gdzie służą one również do ładowania. Do tego mamy USB 3.2, czytnik kart pamięci oraz złącze słuchawkowe. Pomimo wysokiego TDP, bateria ma wystarczyć nawet na 10 godzin pracy – jak na sprzęt z układem Intel to naprawdę dobry wynik.

Nokia PureBook Pro – ceny

Poznaliśmy również ceny nowego sprzętu. Nokia PureBook Pro 15,6 cala ma kosztować 699 EUR (około 3240 złotych), natomiast 17,3″ – 799 EUR (około 3700 złotych). Jak więc widać, ceny są naprawdę dobre i jeśli laptop trafi do Polski z właśnie takim kosztem zakupu, to mógłby cieszyć się sporą popularnością.

Źródło: Laptopmag przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!