Nokia Smart TV ma zadebiutować już 5 grudnia w Indiach

Nokia Smart TV ma zadebiutować już 5 grudnia w Indiach

Od jakiegoś czasu pojawiały się w sieci plotki mówiące o tym, że Nokia pracuje nad własnym telewizorem. Teraz informacje te zostały potwierdzone przez samego producenta. Co więcej poznaliśmy datę premiery tego urządzenia. Smart TV Nokii w pierwszej kolejności zadebiutuje w Indiach!

Smart TV Nokii

Bez wątpienia Nokia nie jest producentem, który znany jest z produkcji telewizorów. Niemniej jednak coraz częściej firmy próbują swoich sił w tym segmencie rynku. Doskonałym przykładem może być OnePlus, który nie tak dawno zaprezentował światu swój pierwszy telewizor. Teraz czas na Nokię. Smart TV stworzony przez HMD Global ma otrzymać głośniki w całości wykonane przez JBL, a to powinno zapewnić naprawdę niezłą, jak na sprzęt tego typu, jakość dźwięku. Nie zabraknie także wsparcia dla technologii Dolby Audio czy DTS TruSurround.

Nadchodząca nowość nokii ma otrzymać wyświetlacz o przekątnej 55 cali i rozdzielczości 4K. Telewizor będzie w stanie odtwarzać także filmy czy gry w 60 klatkach na sekundę, a co za tym idzie może idealnie sprawdzić się także u użytkowników, którzy chcą używać tego typu sprzętu do grania na konsolach. Nokia Smart TV ma działać pod kontrolą autorskiego systemu bazującego na Androidzie 9. Oczywiście nie zabraknie Sklepu Play, z którego będziemy mogli pobrać praktycznie każdą aplikację. Tym samym Nokia tym może wygrać z konkurencją, ponieważ często systemy oferowane przez innych producentów telewizorów pozostawiają sporo do życzenia.

Zobacz także: Nokia zaprezentuje niedługo nowego smartfona!

Premiera urządzenia odbędzie się już 5 grudnia w Indiach. Tego dnia powinniśmy zobaczyć także aż trzy nowe smartfony – Nokię 8.2, Nokię 5.2 oraz Nokię 2.3. Plotki mówią o jeszcze większej liczbie urządzeń, ale tak naprawdę nie zostało to w jakikolwiek sposób potwierdzone przez samego producenta. Niemniej jednak nowy telewizor Nokii zapowiada się naprawdę ciekawie i liczę na to, że, prędzej czy później, pojawi się także na rynkach Starego Kontynentu!

Co myślicie o telewizorze Nokii? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!