Nothing OS 2.0 dla Phone (1) jeszcze w sierpniu 2023

Nothing Phone (1)
Nothing Phone (1)

Dopiero co w newsie mówiącym o dacie premiery Nothing Phone (2) wspominałem o moim zmartwieniu dotyczącym aktualizacji poprzednika, a tu jak się okazuje, już znamy datę premiery Nothing OS 2.0 dla Nothing Phone 1.

Nothing OS 2.0 dla Nothing Phone 1? Tak, w sierpniu

W tekście o premierze Nothing Phone (2) powiedziałem, że jestem ciekawy jak będzie wyglądało wsparcie dla Nothing Phone (1) – aktualnie jeszcze najnowszego (i jedynego) smartfona tej marki. Z jednej strony wsparcie i dopieszczanie software’u to ogromna gratka dla tej firmy, a próba naśladowania Apple sprawiała, że czułem się spokojny o dalsze wsparcie. Z drugiej strony, mam też pierwszy produkt marki – Nothing Ear (1) – i te nie zyskały aktualizacji firmware’u od dawna (a takowa naprawdę przydałaby się).

Nothing Phone (2) na start (czyli od 11 lipca) ma oferować system Nothing OS 2.0, który ma być przełomowy (choć dalej będzie bazować na Androidzie 13). Jak jednak wynika z najnowszych informacji, Nothing OS 2.0 trafi także na Phone (1), a aktualizacja ma się pojawić pod koniec sierpnia.

Carl Pei na Twitterze
Carl Pei na Twitterze

W swoim poście Carl Pei – CEO marki – zaznacza, że wsparcie dla produktów jest bardzo ważne. I dobrze, bo właśnie dlatego kupiłem produkt jego firmy. Jako użytkownik Phone (1) czekam na update, choć muszę dodać, że jestem zadowolony z aktualnego oprogramowania – po prostu jest dopracowane i przyjemne w użytkowaniu. Jednakże nie zamierzam kupować Phone (2), ponieważ, przynajmniej póki co, nie zapowiada się, że przeskok technologiczny będzie ogromny.

Źródło: 9to5Google

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!