Nothing Phone 1 już z Nothing OS 2.0!

Nothing Phone 1
Nothing Phone 1

Użytkownicy Nothing Phone 1 nareszcie doczekali się aktualizacji do Nothing OS 2.0, czyli nowej odsłony nakładki na Androida od młodej firmy, która do tej pory pozostawała ekskluzywna dla Nothing Phone 2.

Masz Nothing Phone 1? Oczekuj rychłej aktualizacji do Nothing OS 2.0

Właśnie pojawiła się aktualizacja do Nothing OS 2.0 dla pierwszej generacji telefonu Nothing Phone. Producent nie zapomniał o użytkownikach, którzy zaufali marce wcześniej i wydaje najnowszą odsłonę swojego oprogramowania na starszy produkt. Do tej pory z dobrodziejstw Nothing OS 2.0 korzystać mogli tylko użytkownicy Nothing Phone 2.

Phone (1), it’s your turn now. We are thrilled to introduce the Nothing OS 2.0, packed with exciting features, enhanced customisation, and improved functionality. This changelog only contains the highlight features, but there are many areas in which we improved the Phone (1) software. A massive shoutout to the entire mobile development and test team working diligently to make Nothing OS 2.0 happen for Phone (1).

A co nowego dodano? Oto skrócona lista zmian:

Homescreen customisation

 • Update a new visual identity that feels unmistakably Nothing.
 • Updated launcher grid layout, supporting the option to hide icon labels.
 • More options for customisable folders, try out different layouts and folder covers by expanding the folder.

Nothing widgets

 • Updated the design for the following widgets -Clock, Weather, Quick Look. Also introduced the new Quick Settings widget, allowing you to access settings even quicker.
 • Widgets are now also available on lockscreen and AOD.

Glyph Interface 2.0

 • Essential notifications allow your most important apps and contacts to leave a persistent Glyph, so you know at a glance if you have any important missed notifications.
 • Glyph torch – Long press the Torch Quick Settings tile to light up the entire Glyph Interface.

New Apps features

 • Introduced Cloned app – allowing you to operate multiple accounts in apps without having to log out.
 • Introduced App Locker – protect your apps by requiring another unlock when attempting to open.

Other improvements

 • Updated autobrightness logic
 • Many (and I really do mean many) improvements to optimise your Phone (1) experience.

Zmian jest mnóstwo to i waga aktualizacji nie jest mała, bowiem wynosi 0,97 GB. Warto jednak dodać, że jak na standardy innych marek to i tak nadal jest to malutko.

(fot. Maciej)
(fot. Maciej)

Aktualizacja jest wydawana falami i mój model, kupiony w oficjalnej, polskiej dystrybucji, nadal nie otrzymał aktualizacji. Kolega Maciej również ma telefon z polskiej dystrybucji, ale aktualizację wgrał ręcznie, za pomocą specjalnej paczki.

Warto zaznaczyć, że jest to Nothing OS 2.0.2, czyli wersja, która wyszła niedawno na Nothing Phone (2) i jest znana z tego, że naprawiła wiele problemów. Można więc pomyśleć, że użytkownicy Nothing Phone (2) byli takimi beta-testerami systemu dla Phone (1) :P. Muszę dodać, że Nothing OS 2.0 na Phone (1) nie zaoferuje wszystkich funkcji, które są w Phone (2). Przyczyna jest prosta – ograniczenia sprzętowe. Przykładem mogą być nowe funkcje interfejsu Glyph, gdzie Phone (2) pozwala na wykorzystanie jednego z pasków LED jako minutnik. W Phone (1) brakuje takiego paska.

Maciej przyznaje, że aktualizacja robi świetne wrażenie, a nowy interfejs zaskakuje wygodą i prostotą, a zarazem wieloma funkcjami. Co ważne, system działa płynnie i przyjemnie.

Źródło: Własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!