Nothing Phone 1 vs. Google Pixel 6a: Carl Pei uważa, że to bezsensowne porównanie

Nothing Phone (1) - Carl Pei z czarną wersją obudowy
Nothing Phone (1) – Carl Pei z czarną wersją obudowy (fot. Nothing)

Carl Pei to twórca marki Nothing stojącej za telefonem Nothing Phone 1, który to często jest porównywany z Google Pixel 6a. CEO marki uważa, że to porównanie jest bez sensu. Dlaczego?

Nothing Phone 1 a Google Pixel 6a

Google Pixel 6a i Nothing Phone 1 to urządzenia często ze sobą porównywane. Nie ma w tym nic dziwnego – obydwa modele są w podobnym pułapie cenowym, oferują czystego Androida oraz odpowiadają za nie “zachodnie” marki. Ba! Sam decydowałem pomiędzy tymi dwoma modelami. Carl Pei – CEO firmy Nothing – dziwi się tymi porównaniami, bo uważa, że Phone (1) jest urządzeniem innej klasy. Dlaczego?

Nothing Phone (1)
Nothing Phone (1)

Według głowy marki, Nothing Phone (1) przede wszystkim oferuje większą wartość w podobnej cenie (głównie przez fakt lepszej jakości obudowy), a do tego Pixel 6a to urządzenie budżetowe, kiedy to Phone (1) jest flagowy (a przynajmniej dla Nothing). Wśród zalet Carl Pei wymienia symetryczne ramki, obecność szkła Gorilla 5 zamiast plastiku z tyłu obudowy, o wiele lepszą matrycę aparatu (choć sam zaznacza, że Google ma lepszy software) czy wyświetlacz AMOLED z częstotliwością odświeżania obrazu 120 Hz. Nie można zapomnieć też o interfejsie Glyph.

Do zalet zalicza też większy ekran (6,55″ vs. 6,1″), choć to jest już subiektywna opinia – niektórzy wolą kompaktowy sprzęt. Ponadto Phone (1) oferuje bardziej estetyczny interfejs oraz szybsze ładowanie przewodowe. No i nie można zapomnieć, że Phone (1) oferuje ładowanie bezprzewodowe, czego Pixel nie ma.

Google Pixel 6a - Green
Google Pixel 6a (fot. Google)

Ciekawostką jest, że Carl Pei uważa procesor w Nothing Phone (1) za wydajniejszy. Przypomnijmy, jest to Qualcomm Snapdragon 778G+, a w Google Pixel 6a – Tensor 1. generacji. Według benchmarków, Tensor jest znacznie wydajniejszą jednostką, której możliwości są porównywalne z procesorami z serii Snapdragon 8xx. Faktem jednak jest, że Tensor G1 jest uważany za SoC, który może się grzać.

Carl Pei z wieloma argumentami ma rację – jakość wykonania, Glyph czy wyświetlacz to zalety, które górują nad propozycją Google’a. Jednakże co nam po lepszej matrycy aparatu, jeśli finalnie to Pixel 6a potrafi zrobić lepsze zdjęcia (czego zaletą jest znakomity software)? Ponadto Pixel oferuje o wiele szybsze aktualizacje (wręcz w pierwszej kolejności) oraz ma wydajniejszy procesor.

Co uważacie o zdaniu CEO firmy Nothing? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!