Dlaczego Nothing Phone 2 zaoferuje Snapdragona 8+ Gen 1? Carl Pei wyjaśnia

Nothing Phone (1)
Nothing Phone (1)

Już od dawna wiemy, że przyszły Nothing Phone 2 zaoferuje eksflagowy procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. CEO marki Carl Pei zabiera głos i tłumaczy swoją decyzję.

Nothing Phone z eksflagowym procesorem. Dlaczego?

Już dawno wyciekła informacja mówiąca, że Nothing Phone 2 będzie wyposażony w Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, czyli procesor, który występował w zeszłorocznych, flagowych telefonach. Jest to spory krok naprzód, bowiem aktualny model, Phone (1), oferuje Snapdragona 778G. Dlaczego zdecydowano się na ten krok? Carl Pei tłumaczy.

Carl Pei (fot. Nothing)
Carl Pei (fot. Nothing)

Przede wszystkim CEO marki rozwiał ostatnie plotki mówiące, że Phone (2) jednak będzie miał Snapdragona 8 Gen 1, a nie 8+ Gen 1. Następnie wskazał różnice pomiędzy serią 8. a 7. Jak tłumaczy, flagowe układy są lepiej dopracowane pod kątem zużycia energii, łączności czy możliwości kamer. Sporo uwagi Carl Pei poświęcił właśnie fotografii, w tym wspomniał o takich funkcjach jak Raw HDR czy nagrywanie w 4K przy 60 klatkach na sekundę.

Dodał też, że Snapdragon 8+ Gen 1 to układ wyprodukowany w nowoczesnym, 4 nm procesie technologicznym. Co ciekawe, wyjawił informację, że Phone (2) jest w stanie nawet dwukrotnie szybciej włączać aplikacje od swojego poprzednika. Carl Pei zaznaczył, że nie zawsze warto wybierać wszystko, co najnowsze i lepiej pójść po coś sprawdzonego. Zyska na tym nie tylko zadowolenie klienta, ale też jego portfel.

Zapowiedzi dają wrażenie, że Phone (2) będzie ciekawym smartfonem. Ciekawi mnie jednak fakt, jak marka Nothing nieco źle określa swoje poprzednie decyzje. Wszak Phone (1) właśnie oferuje układ Snapdragon serii 7.

Źródło: Carl Pei na Twitterze

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!