Nothing Phone (2) wycieka: znamy pierwsze szczegóły

Nothing Phone (1)
Nothing Phone (1)

Nothing Phone (2) może być jednym z najciekawszych smartfonów tego roku. Sam zainteresowany czekam na premierę, bowiem po prostu nie wiem czego się spodziewać. Właśnie wyciekły pierwsze informacje na temat tego sprzętu.

Nothing Phone (2) – znamy pierwsze szczegóły

Na zagranicznych stronach pojawiły się tajemnicze wycieki dotyczące właśnie Phone (2). Specyfikacja urządzenia wygląda na całkiem możliwą, więc częściowo można wierzyć w te plotki. Czego więc się spodziewać? Nowy smartfon przyjmie oznaczenie A065 (Phone 1 to A063). Będzie też mieć minimum 12 GB RAM-u, choć to nadal nie jest nowość względem poprzednika (tutaj mamy wybór miedzy 8 a 12 GB). Będzie też 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej na dane.

Ciekawiej jednak robi się w kontekście procesora. Jak mówią dane, będzie to procesor Qualcomm Snapdragon serii 8. Ostatnie słowa Carla Peia mówiły, że smartfon na 100% będzie premium, ale nie flagowcem, więc zapewne nie będzie to Snapdragon 8 Gen 2. Może to być Gen 1 lub 888+, choć w obecność tej ostatniej propozycji niezbyt wierzę, bowiem jest to już dosyć stara jednostka.

Nothing Phone (1)
Nothing Phone (1)

Oczywiście będzie ekran AMOLED, ale z adaptacyjnym odświeżaniem 120 Hz (może mowa o LTPO?). Całość ma zasilać ogniwo 5000 mAh, czyli o 500 mAh większe od poprzednika. Smartfon prawdopodobnie zadebiutuje w III kwartale 2023 roku.

Specyfikacja wygląda na bardzo obiecującą, choć niezbyt ufam w obecność procesora serii 8. Raczej stawiałbym na nową jednostkę serii 7. Ciekawi mnie też obecność adaptacyjnego odświeżania obrazu, bowiem jest to całkiem drogi feature.

Źródło: MySmartPrice

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!