Nothing Phone 2 z flagowym aparatem. Co jeszcze zaoferuje?

Nothing Phone (2) (fot. Marques Brownlee)
Nothing Phone (2) (fot. Marques Brownlee)

O Nothing Phone 2 wiemy już prawie wszystko. Tym razem dowiedzieliśmy się z jakich aparatów będzie korzystać nowy smartfon. Uwaga: jest ciekawie!

Nothing Phone 2 z ciekawym zestawem aparatów

Nothing Phone (2) zostanie zaprezentowany już za kilka dni, dokładnie 11 lipca. Tym razem poznaliśmy szczegóły dotyczące aparatów. Otóż jak twierdzi Kamila Wojciechowska, Nothing Phone (2) zaoferuje główną matrycę Sony IMX890 50 MP z OIS. Jest to dokładnie ta sama matryca, co w OnePlus 11. Kamila Wojciechowska dodaje, że zmienił się też proces przetwarzania zdjęć, co powinno skutkować lepszą jakością.

Warto dodać, że drugi obiektyw szerokokątny nie zmienił się i dalej jest to Samsung JN1 znany z Phone (1). Podmieniona za to została frontowa kamerka. Teraz jest to IMX615 o rozdzielczości 32 MP. Powinna być to spora poprawa względem kamery 16 MP w Nothing Phone (1).

Nothing Phone (2) (fot. Marques Brownlee)
Nothing Phone (2) (fot. Marques Brownlee)

Już teraz Nothing Phone (1) może pochwalić się dobrą jakością zdjęć. Po premierze, było z tym dosyć przeciętnie, ale kolejne aktualizacje mocno poprawiły sytuacje i teraz faktycznie Phone (1) nie ma się czego wstydzić. W Phone (2) powinno być jeszcze lepiej.

Szczegóły wycieku mówią jeszcze o ekranie. Ten ma mieć przekątną 6,72″ (oczywiście AMOLED) i rozdzielczość Full HD+. Nie zabraknie częstotliwości odświeżania obrazu do 120 Hz. Warto dodać, że w trybie ultra oszczędnym odświeżanie będzie mogło spaść nawet do 1 Hz. Nie wiemy czy mowa tu o ekranie LTPO, ale marketing marki mocno stawia na możliwości wyświetlacza. Warto dodać, że dostaniemy dokładnie ten sam czytnik linii papilarnych firmy Goodix.

Nothing Phone (2) (fot. Marques Brownlee)
Nothing Phone (2) (fot. Marques Brownlee)

Otrzymaliśmy również paczkę tapet, które będą dostępne w Nothing Phone (2). Możecie je zobaczyć >>tutaj<<. Zaznaczę, że niektóre z tych tapet są już dostępne w Nothing OS 1.5.

Biorąc pod uwagę ostatni materiał od MKBHD, o Nothing Phone (2) wiemy już niemalże wszystko. Warto dodać, że telefon zaoferuje eksflagowy procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Więcej dowiecie się >>stąd<<.

Źródło: Kamila Wojciechowska

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!