Nothing zapowiada Glyph Composer wraz z Swedish House Mafia

Interfejs Glyph w Nothing Phone (1)
Interfejs Glyph w Nothing Phone (1)

Nareszcie firma Nothing zapowiedziała dodanie funkcji, która pozwoli lepiej wykorzystać interfejs Glyph, czyli system świateł na tylnej obudowie smartfona Nothing Phone (1). Nowość kryje się pod nazwą Glyph Composer.

Glyph Composer pozwoli Ci stworzyć własną kompozycję oświetlenia Glyph

Interfejs Glyph to w zasadzie nazwa tylnego oświetlenia w telefonach Nothing. To oświetlenie jest całkiem ładne, ale ma małą funkcjonalność. Aktualnie jesteśmy ograniczeni do kilku gotowych dzwonków (w zasadzie są dwa zestawy, a ten drugi pojawił się niedawno), gdzie bardzo dobrze zgrano ze sobą wibracje, światła oraz dźwięki. Wiedzieliśmy, że Nothing raczej pozwoli na tworzenie własnych kompozycji, jednak czekaliśmy na dedykowaną aplikację.

Nothing Phone (1)
Nothing Phone (1)

I właśnie firma zapowiedziała Glyph Composer, czyli narzędzie pozwalające w sposób interaktywny zbudować własny dzwonek wykorzystujący interfejs Glyph. Jak wynika z zapowiedzi, dostaniemy pewnego rodzaju konsolę, gdzie każdy z przycisków będzie miał przypisany pojedynczy dźwięk oraz pojedyncze światełko. Naszą rolą będzie odpowiednie ułożenie tych przycisków.

Poniżej znajduje się zapowiedź. Warto zwrócić uwagę, że funkcję zaprezentowano na Nothing Phone (2).

Funkcja ma pojawić się w Nothing OS 2.0, czyli w nowej wersji oprogramowania tej firmy. Na początku Nothing OS 2.0 trafi na Nothing Phone (2), a później na Nothing Phone (1). Ciekawostką jest, że w reklamowaniu Glyph Interface udział bierze popularny zespół muzyczny Swedish House Mafia, co może oznaczać, że dostaniemy dedykowaną paczkę dzwonków na podstawie ich muzyki. Dla fanów grupy może to być spora zaleta.

Źródło: Nothing

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!