Nova Launcher 7 Stable już jest! Najlepszy launcher w nowym wydaniu

Nova Launcher 7 Stable już jest! Najlepszy launcher w nowym wydaniu

Naprawdę wiele miesięcy musieliśmy czekać na stabilne wydanie Nova Launcher w wersji 7. Nareszcie się doczekaliśmy i uważam, że było na co czekać.

Nova Launcher 7 już jest

Z Nova Launcher korzystam może od 7 lub 8 lat. Niewiele krócej z wersji płatnej Prime. Uważam, że to najlepszy, najstabilniejszy i najszybszy launcher na Androida, który nigdy mnie nie zawiódł. Już od jakiegoś czasu korzystałem z Nova7 Beta, czyli nowej wersji tego launchera, która nie była początkowo dostępna w Sklepie Google Play. W lipcu jednak autorzy zdecydowali się na publikację, a dzisiaj doczekaliśmy się odsłony stabilnej.

Dlaczego to jest takie ważne wydanie? Otóż Nova7 została napisana od nowa i bazuje na kompletnie świeżym AOSP Launcher3. Nova7 to ogromne zmiany wizualne – przede wszystkim nowe i lepsze animacje. Ponadto design stał się o wiele nowocześniejszy i spójny z Androidem 11 czy 12. Dodano także ikonę pogody czy rozbudowano wyszukiwarkę Nova. Dodano także wsparcie dla DuckDuckGo, co działa świetnie i uwielbiam z tego korzystać. Ponadto Nova7 czasami zadziała z systemowymi gestami nawigacyjnymi. Funkcja jest kompatybilna chociażby z Oxygen OS (przynajmniej u mnie w przypadku Norda 2).

Ze wszystkimi zmianami zapoznacie się klikając >>tutaj<<.

Aby zainstalować Nova Launcher 7 wystarczy pobrać plik instalacyjny .apk >>stąd<<. Odpowiednia aktualizacja jest dostępna również w Sklepie Google Play, jednak jest ona wydawana partiami i nie wszyscy od razu ją dostaną.

Źródło: własne, Nova

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!