Nova Post: ukraiński kurier wkracza do Polski

Strona główna Nova Post
Strona główna Nova Post

Na polskich drogach będziecie mogli dostrzec nową firmę kurierską. Jest to ukraińska marka Nova Post, która właśnie wchodzi do Polski.

Nova Post w Polsce

Ukraiński przewoźnik paczek Nova Post wchodzi do Polski. Jednocześnie nasz kraj jest pierwszym europejskim państwem, gdzie ta firma się pojawia – oczywiście poza Ukrainą. Aktualnie w Polsce znajdziemy 20 oddziałów, w tym w Gdańsku, Lublinie czy Krakowie. Jeszcze w marcu firma otworzy 10 kolejnych oddziałów, a także wejdzie na rynek litewski.

wraz z końcem czerwca w całej Polsce ma funkcjonować 50 oddziałów. Co ważne, do końca 2023 roku liczba ma być jeszcze większa, a w samej Warszawie ma być 10 oddziałów. Wszystkie placówki obsłużą paczki do 100 kg.

Do końca marca planujemy otworzyć kolejnych 10 nowych. W szczególności w Olsztynie, Radomiu, Kielcach, Opolu, Częstochowie, Bielsku-Białej. Już 27 marca zostaną otwarte oddziały w Jeleniej Górze i Białymstoku. Tym samym wszystkie 16 województw zostanie objętych w czerwcu.

Dmytro Vergun, prezes Nova Post Polska

Firma kurierska Nova Post pierwsze oddziały w Polsce otworzyła w październiku ubiegłego roku i posiada dokumenty nadające jej status operatora pocztowego. Od momentu otwarcia pierwszego oddziału do 1 marca 2023 roku z usług firmy skorzystało 132 tysiące klientów, którzy wysłali ponad 150 tysięcy paczek, z czego 8,5%, to byli Polacy. To oznacza, że z czasem Nova Post może wyrosnąć na konkurenta zarówno globalnych, jak i lokalnych marek operujących w naszym kraju. Kto wie, może firma zdecyduje się na automaty paczkowe? Wszak teraz stawia je niemalże każdy…

Źródło: Nova Post przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!