Orlen Paczka: zobaczysz jeszcze więcej automatów paczkowych

(fot. Orlen)
Automat Orlen Paczka (fot. Orlen)

Orlen ogłosił, że planuje rozwinąć sieć swoich automatów paczkowych “ORLEN Paczka” do 4600 lokalizacji do końca 2023 roku. Automaty będą zlokalizowane na stacjach paliw Orlen, osiedlach mieszkaniowych, punktach usługowych oraz handlowych.

Orlen chyba na poważnie bierze rozwój sieci automatów paczkowych. W mojej okolicy znalazł się jeden z nich i dostrzegłem, że jest często wykorzystywany. W Polsce taka forma odbioru i nadawania paczek jest bardzo lubiana, a za popularyzacją oczywiście stoi InPost i marka Paczkomaty. Oprócz Orlenu, na tym rynku swoich sił próbuje Allegro, DHL czy DPD.

orlen

Orlen Paczka z ponad 4000 punktami odbioru paczek

Jak twierdzi firma Orlen, do końca 2023 roku dostaniemy sieć aż 4600 automatów paczkowych z logo “ORLEN Paczka”. Jak dodaje marka, paczki mają być dostarczane już kolejnego dnia po odebraniu od nadawcy przez kuriera. Podobnie jak w przypadku innych marek, tak i tutaj mamy opcję odbioru paczki bezdotykowo – z wykorzystaniem aplikacji mobilnej.

Rozwój sieci automatów paczkowych “ORLEN Paczka” pozwoli na jeszcze wygodniejsze i szybsze dostarczanie przesyłek dla klientów. Sam do takiego automatu mam całkiem blisko, więc mam szansę przetestować usługę. Jednakże nie wiem czy chcę instalować kolejną aplikację mobilną – już mam InPost Mobile oraz Allegro…

Źródło: Orlen

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!