Nowa Nokia 9 Pure View z pięcioma aparatami naprawdę będzie dziwadłem

nokia 9 pureview case 2

Miesiąc temu w sieci pojawiły się informacje o opóźnieniu premiery nowego flagowca Nokii, która miała odbyć się jeszcze w grudniu tego roku. Teraz, za sprawą renderów pokrowca mającego chronić plecki Nokii 9 Pure View, został potwierdzony wygląd urządzenia!

Po co komu pięć aparatów?

Nokia 9 Pure View pojawiała się już niejednokrotnie na renderach czy nawet zdjęciach. Teraz w sieci opublikowano grafiki ukazujące nam wygląd samych pokrowców na plecki urządzenia. Te wykonane zostaną z tworzywa, którego faktura ma imitować skórę.  Tym samym potwierdzone zostały plotki dotyczące pięciu aparatów tylnych. Bez wątpienia nowość HMD Global będzie ciekawym urządzeniem, ale jednocześnie na tyle dziwnym, że nie każdemu może przypaść do gustu.

nokia 9 pure view case

Widzieliśmy już smartfony z trzema aparatami, Samsung w swoim Galaxy A9 wykorzystał aż cztery oczka. Nokia chce iść o krok dalej i stworzyć coś czego jeszcze nie było. Pięć aparatów ma przenieść fotografię mobilną na zupełnie inny poziom i oczarować nas jakością, która do tej pory była poza zasięgiem jakiegokolwiek telefonu. Na pleckach znajdziemy aparat główny, szerokokątny, teleobiektyw, czarno-białą matrycę oraz piąte oczko, które nadal pozostaje zagadką. Możliwe, że zostanie on wykorzystany do osiągnięcia jeszcze większego zoomu optycznego, ale to tylko spekulacje.

nokia 9 pureview (2)

Specyfikacja będzie bez wątpienia topowa, a sama Nokia 9 Pure View ma być prawdziwym produktem premium. Za wydajność ma odpowiadać Qualcomm Snapdrago 845. Jednostka ta będzie wspierana przez 8 GB RAM, a na pliki użytkownika ma zostać przeznaczone 128 GB pamięci wewnętrznej. Na froncie najprawdopodobniej znajdziemy ekran OLED o przekątnej 5,9 cala i rozdzielczości QHD+. I trzeba przyznać, że tak wyglądająca Nokia 9 Pure View może sprawić, że świat zwróci oczy w stronę tego urządzenia. Coś dziwnego, coś nowego, coś czego nie ma konkurencja dla wielu użytkowników może być idealnym wyborem. Miejmy nadzieję, że Nokia w końcu nawiąże walkę z konkurencją w segmencie flagowych urządzeń.

nokia 9 pureview (3)

Co myślicie o Nokii 9 Pure View? Czy pięć aparatów to coś na co czeka świat? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!