realme zapowiada nowe smartfony z serii Note!

Seria realme Note oficjalnie zapowiedziana
fot. producenta

Wielu producentów wraz z rozpoczęciem roku przedstawia swoje strategie. Tak właśnie stało się w przypadku realme, które przedstawiło istotną strategię produktową marki poprzez list otwarty skierowany do użytkowników na całym świecie. Oto, co planuje forma i co wiemy na temat nadchodzących modeli. 

Jakie plany ma realme na 2024 rok?

W 2024 roku realme zaoferować ma swoim użytkownikom nowe modele z serii GT, ale najważniejszymi jednocześnie najciekawszym ma być wprowadzenie całkowicie nowej serii smartfonów Note.

realme zapowiada nowe smartfony z serii Note!
fot. producenta

Poniżej możecie przeczytać pełną treść listu napisanego przez CEO realme. 

Z radością dzielę się z Wami pierwszymi nowościami realme w tym roku. Bardzo cieszy mnie wprowadzenie nowej strategii produktowej rozszerzającej nasze portfolio produktów w segmencie podstawowym oraz premium.

W 2023 roku nie wprowadziliśmy globalnie produktów z flagowej serii GT, nie weszliśmy też do segmentu cenowego poniżej 100 dolarów. Wierzę, że flagowce powinny budować markę, prezentując naszą siłę w technologii i innowacjach, podczas gdy seria budżetowa powinna demonstrować nasze wysokie standardy w kontroli jakości i precyzji produkcji. Wprowadzenie serii realme Note stanowi przełomowy moment, gdy skupiamy się bardziej niż kiedykolwiek na rozwoju segmentu smartfonów „entry-level”. Naszym celem jest

zwiększenie udziału w rynku i umocnienie pozycji realme jako jednej z czołowych światowych marek. W 2024 roku spodziewamy się nie tylko ożywienia flagowej serii GT, ale również pozytywnego odbioru zupełnie nowej serii Note.

Narodziny serii Note to nie tylko wprowadzenie produktu i wyraz ambicji zwiększenia naszego udziału w rynku; to odpowiedź na wyzwania i oczekiwania, które przyniesie przyszłość. Jesteśmy przekonani, że wielkość technologii tkwi nie tylko w innowacjach, ale również w ich upowszechnianiu. W realme wierzymy, że nasze produkty ucieleśniają nasze marzenia.

Możecie być pewni, że rozszerzając nasze portfolio w ramach nowo obranej strategii, nasze produkty nie tylko będą liderami trendów w segmencie premium, ale także pokażą nadzwyczajne możliwości w półce budżetowej.

Jesteśmy świadomi zaciekłej konkurencji, ale pozostajemy niezłomni w przekonaniu, że wyjątkowe produkty są kluczem do pokonywania wyzwań. W tym ekscytującym roku bądźcie z nami świadkami narodzin serii Note, która pozwoli młodym użytkownikom z całego świata cieszyć się technologiami przekraczającymi oczekiwania!

Sky Li
Założyciel i CEO realme

Co wiemy o realme Note 50?

Pierwszym smartfonem z nowej serii ma być realme Note 50, który zgodnie z powyższą grafiką swoją premierę będzie miał już jutro, czyli 23 stycznia 2024 roku. Co ciekawe, debiut nowej serii potwierdzony został również przez polski oddział marki realme, więc w naszym kraju powinny pojawić się omawiane modele. 

realme Note 50 - zapowiedź
fot. producenta

Jeśli chodzi o parametry techniczne, to na ten moment wiemy jedynie, że realme Note 50 wyposażony zostanie prawdopodobnie w 6,7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości HD+ i częstotliwości odświeżania obrazu 90 Hz. Ponadto charakteryzować się ma obudową odporną na pył i zachlapania zgodnie z normą IP54 oraz grubością na poziomie 7,99 mm. 

Tylny panel zagospodarowany ma być przez podwójny aparat, składający się z obiektywu głównego 13 Mpx, obiektywu dodatkowego 0.08 Mpx oraz diody doświetlającej LED. Na froncie znajdować się ma z kolei kamerka do selfie i rozmów wideo o rozdzielczości 5 Mpx. Za działanie budżetowca realme odpowiedzialny ma być z kolei procesor Unisoc T612 współpracujący z 4 GB pamięci RAM. Do tego wszystkiego całość zasilana ma być przez akumulator o pojemności 5000 mAh z ładowaniem 10 W oraz pracować ma pod kontrolą Androida 13 z nakładką realme UI T Edition.

Co wiemy o realme Note 1?

realme Note 1 ma być natomiast nieco wyżej pozycjonowanym modelem w porównaniu do wcześniej omawianego realme Note 50. Z dotychczas udostępnionych informacji wynika, że kolejna nowość marki uzyska 6,67-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości Full HD+ i częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 120 Hz. Jego sercem zostać ma natomiast układ Dimensity 7050. 

realme Note 1 - wygląd
źródło: Twitter @ThisGood15

Specyfikację techniczną dopełniać będzie jeszcze potrójny aparat: 108 Mpx + 8 Mpx + 2 Mpx, kamerka do selfie 16 Mpx, akumulator o pojemności 5000 mAh z technologią szybkiego ładowania o mocy 67 W oraz głośniki stereo. 

Tak jak wspomniałem, premiera obu modeli zaplanowana jest na jutrzejszy dzień, czyli 23 stycznia 2024 roku. 

Źródło: informacja prasowa realme, Twitter

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!