Nowe informacje o Huawei Mate X2 pojawiły się w sieci!

huawei mate xs

Składane smartfony nadal są pewnego rodzaju ciekawostką. Szczerze mówiąc nie spodziewałbym się tego, że w najbliższym czasie będziemy świadkami rewolucji w tym segmencie rynku. Niemniej jednak już niedługo Huawei może zaprezentować światu kolejną generację składaka. Co wiemy na temat tego sprzętu?

Huawei Mate X2 zadebiutuje już jesienią

Teraz w sieci pojawiły się informacje mówiące, że za produkcję wyświetlacza dla drugiej generacji składanego smartfona Huawei będzie odpowiedzialny Samsung. Według plotek chiński producent złożył o koreańskiego giganta zamówienie na 300000 ekranów. Liczba ta jest aż 10 razy większa ilości sprzedanych modeli Mate X. To może oznaczać tylko jedno – Huawei chce, aby sprzedaż drugiej generacji składaka zaskoczyła nas wszystkich. Czy tak się stanie w rzeczywistości? Szczerze mówiąc nie spodziewałbym się tego, ponieważ najprawdopodobniej Mate X2 będzie najzwyczajniej w świecie wyjątkowo drogi.

Nowe informacje o Huawei Mate X2 pojawiły się w sieci!

Sam ekran ma mieć przekątną 8,3 cala. Co ciekawe na pleckach może zostać umiejscowiony także drugi, mniejszy wyświetlacz, który będzie wyświetlać godzinę, pogodę czy najnowsze powiadomienia. Zmianę mamy dostrzec także w mechanizmie składania. Składanie do wewnątrz ma zagwarantować jeszcze lepszą żywotność ekranu, a chiński producent ma skupić się także na naprawieniu wad poprzedniej generacji.

Zobacz także: Huawei patentuje smartfon z dodatkowym wyświetlaczem na pleckach

Pełna specyfikacja nadal pozostaje zagadką. Nie możemy być pewni czy Huawei wykorzysta nadchodzącego Kirina czy też jedną z topowych jednostek MediaTeka lub Qualcomma. Procesor ma być wspierany przez nawet 16 GB RAM-u, a na pliki zostanie przeznaczone maksymalnie 512 GB pamięci wewnętrznej. Nie powinno zabraknąć także bardzo dobrych aparatów. Całość ma działać dzięki baterii o pojemności 6000 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania o mocy 65 W. Bardzo możliwe, że już niedługo producent z Państwa Środka opublikuje w sieci oficjalną datę premiery swojego składanego smartfona. Czekamy z niecierpliwością na kolejne informacje na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei Mate Xs.

Co myślicie o Huawei Mate X2? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!