Nowe informacje o Huawei Mate X2 pojawiły się w sieci!

huawei mate xs

Składane smartfony nadal są pewnego rodzaju ciekawostką. Szczerze mówiąc nie spodziewałbym się tego, że w najbliższym czasie będziemy świadkami rewolucji w tym segmencie rynku. Niemniej jednak już niedługo Huawei może zaprezentować światu kolejną generację składaka. Co wiemy na temat tego sprzętu?

Huawei Mate X2 zadebiutuje już jesienią

Teraz w sieci pojawiły się informacje mówiące, że za produkcję wyświetlacza dla drugiej generacji składanego smartfona Huawei będzie odpowiedzialny Samsung. Według plotek chiński producent złożył o koreańskiego giganta zamówienie na 300000 ekranów. Liczba ta jest aż 10 razy większa ilości sprzedanych modeli Mate X. To może oznaczać tylko jedno – Huawei chce, aby sprzedaż drugiej generacji składaka zaskoczyła nas wszystkich. Czy tak się stanie w rzeczywistości? Szczerze mówiąc nie spodziewałbym się tego, ponieważ najprawdopodobniej Mate X2 będzie najzwyczajniej w świecie wyjątkowo drogi.

Sam ekran ma mieć przekątną 8,3 cala. Co ciekawe na pleckach może zostać umiejscowiony także drugi, mniejszy wyświetlacz, który będzie wyświetlać godzinę, pogodę czy najnowsze powiadomienia. Zmianę mamy dostrzec także w mechanizmie składania. Składanie do wewnątrz ma zagwarantować jeszcze lepszą żywotność ekranu, a chiński producent ma skupić się także na naprawieniu wad poprzedniej generacji.

Zobacz także: Huawei patentuje smartfon z dodatkowym wyświetlaczem na pleckach

Pełna specyfikacja nadal pozostaje zagadką. Nie możemy być pewni czy Huawei wykorzysta nadchodzącego Kirina czy też jedną z topowych jednostek MediaTeka lub Qualcomma. Procesor ma być wspierany przez nawet 16 GB RAM-u, a na pliki zostanie przeznaczone maksymalnie 512 GB pamięci wewnętrznej. Nie powinno zabraknąć także bardzo dobrych aparatów. Całość ma działać dzięki baterii o pojemności 6000 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania o mocy 65 W. Bardzo możliwe, że już niedługo producent z Państwa Środka opublikuje w sieci oficjalną datę premiery swojego składanego smartfona. Czekamy z niecierpliwością na kolejne informacje na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei Mate Xs.

Co myślicie o Huawei Mate X2? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Dodaj komentarz
Total
1
Share