Huawei patentuje smartfon z dodatkowym wyświetlaczem na pleckach

Huawei P40 Pro tył

Firma Huawei zgłosiła kolejny wniosek w chińskim urządzenie patentowym. Tym razem producent z Państwa Środka przygotował smartfon z dodatkowym wyświetlaczem umiejscowionym na pleckach. Czy rozwiązanie to ma jakikolwiek sens?

Nowość? Nie do końca

Tak naprawdę patent Huawei jest czymś, co widzieliśmy już wcześniej. Oczywiście nie wygląda to dokładnie tak samo jak dodatkowy wyświetlacz, który znalazł się na pleckach Meizu Pro 7, ale sam zamysł jest wręcz identyczny. Po co użytkownikowi drugi ekran znajdujący się na pleckach? Według producentów smartfonów użytkownicy mogą wykorzystać wyświetlacz ten do wyświetlania godziny, pogody czy nawet niewielkich ikon informujących o nowych powiadomieniach. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy ze flagowców posiada ekran AMOLED lub OLED oraz Always on Display. Tym samym nawet na wygaszonym wyświetlaczu są wyświetlane wszystkie niezbędne nam informacje.

Z tego też powodu uważam, że nowy patent Huawei nie będzie jakąkolwiek rewolucją. Dodatkowo musimy także pamiętać o tym, że od wniosku patentowego do rzeczywistego urządzenia jest długa droga. Bardzo często producenci patentują coś tylko po to, aby być o krok przed konkurencją. W tym przypadku, jak już wspominałem wcześniej, Huawei niczym nie zaskakuje. Z tego też powodu nie wydaje mi się, abyśmy w przyszłości zobaczyli smartfon chińskiego producenta z dodatkowym ekranem umiejscowionym na pleckach.

Zobacz także: Użytkownicy smartfonów Huawei mają prawo być wściekli: pozostaną bez aktualizacji

Kolejną wadą tego rozwiązania jest brak wsparcia dla zewnętrznych aplikacji, a także najzwyczajniej w świecie wyższy koszt produkcji. W momencie, gdy uszkodzimy tylną obudowę koszty związane z jej wymianą także będą zapewne zdecydowanie wyższe. Sam jestem fanem smartfonów Huawei i liczę na to, że w najbliższej przyszłości chiński producent czymś jeszcze nas zaskoczy. Czy będzie to seria Mate 40? Bardzo możliwe!

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei P40 Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o nowym patencie Huawei? Czy waszym zdaniem umiejscowienie dodatkowego wyświetlacza na pleckach smartfona ma sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!