Nowe informacje o nadchodzącym monitorze Huawei

Huawei monitor 24"

Od jakiegoś czasu Xiaomi wprowadziło do sprzedaży swoje własne monitory komputerowe. Pojawiły się pogłoski, że Huawei również planuje zrobić to samo. Poznaliśmy nieco więcej szczegółów o jednym z nadchodzących monitorów tego chińskiego producenta.

Bezramkowy design, to mi się podoba!

W sieci ukazały się przecieki dotyczące nadchodzącego nowego produktu od Huawei. Mowa tu o monitorze komputerowym, jednym z trzech, których premiera jest już coraz bliżej. Jedną z tych informacji jest jego wygląd, który bardzo mi się spodobał. Huawei postawił tutaj na bezramkowość, trzy krawędzie wokół samego wyświetlacza są bardzo małe. Jedynie ta dolna jest większa, ale to raczej nieuniknione. Z pewnością jednak wpływa to bardzo korzystnie na jego atrakcyjność wizualną. Zresztą, zobaczcie sami!

Nowe informacje o nadchodzącym monitorze Huawei

Zobacz także: Beta systemu Harmony OS 2.0 będzie dostępna już w styczniu 2021!

Wyposażony ma być w 23.8-calową matrycę IPS, a jego rozdzielczość to będzie FullHD. To optymalna rozdzielczość do tej przekątnej, a parametry te zadowolą przeciętnego użytkownika. Stosunek powierzchni ekranu do całego panelu przedniego tego monitora ma wynosić 90%, tak więc całkiem sporo. Jak na IPS przystało, mamy mieć tutaj bardzo dobre kąty widzenia, 178°. Pokrycie palety barw NTSC wynosić ma 72%, a do tego znajdziemy tu certyfikat TÜV Rheinland. Oprócz wyglądu frontu, poznaliśmy też, co skrywa druga strona monitora.

Nowe informacje o nadchodzącym monitorze Huawei

Obudowa tego urządzenia ma być w ciemnoszarym odcieniu z matowym wykończeniem. Monitor stoi na jednej nóżce, a cała konstrukcja wygląda naprawdę bardzo dobrze. Nie ma tu udziwnień, producent stawia na prostotę, dzięki czemu wpasuje się on wszędzie. Jeśli chodzi o porty, to oprócz tego do zasilania, na pewno znajdzie się tam jedno złącze HDMI. Nie jestem pewien, ale to, co widzimy obok niego, to prawdopodobnie nieco stare już, ale wciąż używane, cyfrowe złącze DVI-D. Za jego produkcję odpowiedzialna ma być firma BOE, którą zapewne kojarzycie jako np. dostawcę wyświetlaczy do smartfonów tego producenta. Nie wiemy jeszcze dokładnie daty jego premiery, ale pojawić ma się on w towarzystwie zakrzywionych monitorów o przekątnych 27 cali i 34 cali. Jestem bardzo ciekaw tego, jak poradzi sobie z tymi produktami Huawei. Myślę, że jeszcze w tym roku będzie nam dane się o tym przekonać.

Czekacie na monitor tego chińskiego giganta? Mi osobiście
się on bardzo podoba, a Wam?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!