Nowe konsole od Sony oraz Microsoft mogą kosztować mniej niż 500 dolarów

Nowe konsole od Sony oraz Microsoft mogą kosztować mniej niż 500 dolarów

Już od dłuższego czasu znamy specyfikację techniczną zarówno Xbox Series X oraz PlayStation 5. Ich premiery zbliżają sie wielkimi krokami, a wiele osób zadaje sobie pytanie czy koronawirus może mieć wpływ na te wydarzenia? Okazuje się, że tak i wpłynie to nie tylko na samą premierę, ale też na ceny tych konsol!

Koronawirus pokrzyżuje plany gigantów na rynku konsol do gier?

Już niedługo swoją premierę ma mieć nowa generacja konsol do gier. Mam tu na myśli zarówno Xbox Series X oraz PlayStation 5. Oba urządzenia zapowiadają się bardzo ciekawie, chociaż na ten moment chyba bardziej zachęcający jest sprzęt od Microsoft. Według najnowszych doniesień, obecna sytuacja na świecie może odbić się nieco na rynku konsol.

Warto przeczytać: Gamingowy smartfon Lenovo Legion już niedługo może trafić na rynek

Bardzo możliwe jest to, że w pewnych regionach premiera zostanie przesunięta, bowiem może to przynieść straty dla producentów. Jak dobrze wiemy, w obecnej sytuacji każda firma walczy tak naprawdę o każdy grosz, bowiem chyba każde przedsiębiorstwo chciałoby jak najłagodniej przeżyć ten kryzys. Może i upadek nie grozi takim gigantom jak właśnie Sony czy Microsoft, ale lepiej, by nie generować zbędnych strat, prawda? Kolejną kwestią są także ceny tych urządzeń. Według analityków, nie będą one przekraczały kwoty 500 dolarów, bowiem w przeciwnym razie potencjalni nabywcy mogą zostać odstraszeni ceną. Duży zysk przyniosą dodatkowe usługi związane np. z abonamentem do grania online, a kto będzie go kupował, jeśli ludzie uznają, że ceny są za wysokie? Według mnie, te przewidywania mogą się rzeczywiście potwierdzić i wcale nie będę zaskoczony, jeśli tak się stanie. Uważam, że to będzie dobre posunięcie ze strony wcześniej wspomnianych producentów. Na pewno lepsze niż ogólnoświatowe przesunięcie premiery czy też zbyt wysokie ceny na dzisiejsze czasy.

Może i nie jestem wielkim fanem konsol, ale nie mogę się doczekać oficjalnego debiutu obu urządzeń.
A czy Wy także na to czekacie? Może zamierzacie kupić któreś z nich?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!