Nowe laptopy Xiaomi oraz Redmi z certyfikacją Bluetooth SIG

Nowe laptopy Xiaomi oraz Redmi z certyfikacją Bluetooth SIG

Zarówno Xiaomi jak i Redmi posiadają w swojej ofercie kilka modeli laptopów. Sprzęty te przede wszystkim są dostępne w samych Chinach i tam cieszą się niemałą popularnością. Wszystko wskazuje na to, że producenci z Państwa Środka nie chcą zwalniać tempa i już niedługo na rynek wprowadzą nowe laptopy, które już teraz otrzymały certyfikację Bluetooth SIG!

Redmi oraz Xiaomi pracują nad nowymi laptopami!

Zacznijmy od laptopów submarki Xiaomi. W bazie danych Bluetooth SIG pojawiły się urządzenia oznaczone jako RedmiBook 14 oraz RedmiBook 16. Oba ta laptopy powinny działać pod kontrolą nowych procesorów AMD Ryzen 4000. Oczywiście 14-calowe urządzenie nie jest niczym nowym, ponieważ chiński producent wprowadził już jakiś czas temu tego typu sprzęt do sprzedaży, ale wszystko wskazuje na to, że teraz nadchodzi kolejna generacja. RedmiBook 16 jest natomiast nowością. Urządzenie to zapewne zostanie stworzone z myślą o osobach, które poszukują czegoś większego niż 14 cali.

Nowe laptopy Xiaomi oraz Redmi z certyfikacją Bluetooth SIG

Co ciekawe certyfikację Bluetooth SIG otrzymały nie tylko laptopy Redmi, ale także nadchodzące nowości Xiaomi. Mowa o modelach Mi Laptop 13.3, Mi Laptop 14, Mi Laptop 16.1 oraz Mi Notebook 14. Zagadką pozostaje to, czy chiński producent zdecyduje się na zastosowanie jednostek Intela czy też AMD. Niemniej jednak tak duża ilość certyfikowanych laptopów Xiaomi oraz Redmi wskazuje na to, że firmy te chcą nawiązać realną walkę z konkurencją także w tym segmencie rynku.

Zobacz także: Xiaomi wprowadza do Europy inteligentny wentylator Mi Smart Standing Fan 1C

Jednocześnie liczę na to, że tym razem doczekamy się także premiery tych sprzętów na rynku europejskim, a w tym i w naszym kraju. Wprawdzie jedyny model laptopa Xiaomi, który w przeszłości pojawił się w Polsce był najzwyczajniej w świecie wyjątkowo drogi (w stosunku do tego co oferował), ale miejmy nadzieję, że tym razem będzie to wyglądać zupełnie inaczej. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Na zdjęciu głównym znajduje się RedmiBook 13.

Czekacie na premierę nowych laptopów Xiaomi oraz Redmi? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!