Nowe laptopy ZenBook 13 i ZenBook 14 już w Polsce!

ASUS Zenbook

ASUS wprowadził do Polski nowe modele ze swojej serii ultrabooków ZenBook. Są one jeszcze cieńsze, lżejsze, a do tego, przede wszystkim, wydajniejsze. Co ten producent oferuje nam w tych nowych urządzeniach?

ASUS ZenBook 13 oraz ZenBook 14

Obudowa obu modeli wykonana jest z metalu, co nadaje im elegancji. ZenBook 13 to laptop dla osób, które cenią sobie mobilność, waży nieco ponad kilogram, a dokładniej 1.07 kg. ZenBook 14 z kolei to sprzęt dla tych, którzy potrzebują nieco większego ekranu. Jak sama nazwa wskazuje, pierwszy model ma ekran 13.3 cala, zaś drugi – 14 cali, a otoczone są one małymi ramkami Nano Edge. Ich jasność to aż 450 nitów, a do tego są bardzo energooszczędne. Obydwa urządzenia natomiast cechują się bardzo smukłą obudową, zaledwie 13.9 mm. Dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: Pine Grey oraz Lilac Mist.

Obydwa modele napędzane są procesorami Intel Core 10. generacji, w najmocniejszym wariancie jest to Intel Core i7. Współpracują one z maksymalnie 32 GB pamięci operacyjnej DDR4. Jako magazyn danych zastosowano dyski SSD PCIe o maksymalnej pojemności 1 TB. Laptopy te zatem świetnie sprawdzą się jako sprzęt do pracy.

ASUS Zenbook

Zobacz także: ASUS prezentuje VivoBook S14 i S15

Specjalnie zaprojektowany zawias ErgoLift podnosi nam dolną część urządzenia. Zapewnia nam to optymalny kąt nachylenia klawiatury dla lepszej ergonomii. Dodatkowo, poprawia to też obieg powietrza w ZenBookach. A skoro o klawiaturze już wspomniałem, jest ona praktycznie od krawędzi do krawędzi. Nie znajdziemy tutaj tradycyjnego bloku numerycznego. Zastosowano tutaj technologię ASUS NumberPad 2.0, a więc zintegrowano go z touchpadem. Wystarczy stuknąć w ikonkę na touchpadzie, aby uruchomić NumberPad.

ASUS Zenbook

ZenBook 13 i ZenBook 14 oferują kamerkę na podczerwień, która współpracuje z Windows Hello. Możemy zatem wykorzystać biometryczne zabezpieczenie tego urządzenia, czyli rozpoznawanie twarzy. Laptopy te wyposażone są w karty sieciowe pracujące w standardzie Wi-Fi 6 dla jeszcze szybszego przesyłu danych i mniejszych opóźnień. Jeśli chodzi o porty, znajdziemy tam USB typu C poprzez które możemy ładować te urządzenia przy użyciu ładowarki o mocy maksymalnej 65 W. Ten port oraz kolejne USB typu C wspierają Thunderbolt 3, co pomoże nam rozbudować funkcjonalność urządzenia. Nie zapomniano o tradycyjnym porcie USB typu A, pełnowymiarowym HDMI 2.0, a do tego producent umieścił też czytnik kart pamięci. Ceny nowych ZenBooków zaczynają się już od 3999 zł, a kupując go w polskim sklepie ASUS możemy przedłużyć jego gwarancję o rok za zaledwie 1 zł.

Jak Wam się podobają nowe ZenBooki?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!