Nowe Mapy Apple w Polsce! Świetna nowość już udostępniona

(fot. Apple)
(fot. Apple)

Apple ma dla nas bardzo ciekawy prezent wielkanocny. Otóż od dzisiaj Mapy Apple znacznie się zmieniły i oferują mnóstwo nowych funkcji i dodatków!

Nowe Mapy Apple dla Polski, Austrii, Chorwacji, Czech, Słowenii i Węgier

Dokładnie dzisiaj Apple opublikowało nowe Mapy Apple dla Polski i kilku innych państw naszego regionu. Nic nie trzeba robić – zmiana zaszła po stronie serwera. Wystarczy tylko uruchomić aplikację Mapy na iPhone lub iPadzie i cieszyć się nowościami!

Ale co dodano? Mowa tu o szybszych i dokładniejszych wskazówkach nawigacyjnych, szczegółowych obrazach tras, budynków, parków, lotnisk, centrów handlowych oraz trójwymiarowych punktach orientacyjnych – chociażby Pałac Kultury i Nauki albo Zamek w Lublinie.

Zamek w Lublinie w Apple Maps
Zamek w Lublinie w Apple Maps

Aplikacja Mapy jest najlepszym narzędziem dla wszystkich, którzy chcą zwiedzać i odkrywać świat, chroniąc jednocześnie swoją prywatność. Cieszymy się, że możemy ją zaoferować jeszcze większej liczbie użytkowników i to wraz z nowymi funkcjami, które mają dziś premierę. Całkowicie przeprojektowaliśmy Mapy, by zapewniały lepszą nawigację, więcej szczegółów, dokładniejsze informacje na temat różnych miejsc i wyjątkowe udogodnienia, które udostępnia tylko Apple, takie jak m.in. Rozejrzyj się czy wskazówki w języku naturalnym. Użytkownicy mogą jeszcze łatwiej wyszukiwać ulubione miejsca i podróżować.

Eddy Cue, starszy wiceprezes Apple w pionie Services

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie w Mapach Apple
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie w Mapach Apple

W Polsce, Austrii, Chorwacji, Czechach, Słowenii i na Węgrzech udostępniono zarówno powyżej wskazane dodatki, jak chociażby też wskazówki w naturalnym języku. Pojawił się też asystent pasa, informator o fotoradarach, a także obsługa tras z przystankami. Trasy zaplanowane na Macu automatycznie pojawią się na innych urządzeniach. Oprócz tego użytkownicy mogą udostępniać szacowany czas przybycia rodzinie, znajomym i współpracownikom. Ponadto właściciele aut elektrycznych będą mogli podejrzeć miejsca, gdzie będą mogli się podładować. Odpowiednie wskazówki zobaczą też pasażerowie komunikacji miejskiej.

Mi najbardziej podoba się widok Street View na iPadzie. Jednocześnie mam podgląd na mapy z modelami 3D oraz podgląd Street View w małym oknie. To znacznie pomaga rozglądanie się i szukanie danych miejsc.

Źródło: Apple

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!