Nintendo odświeża klasyczną wersję konsoli Switch! Będzie dłużej trzymać na baterii

Nintendo odświeża klasyczną wersję konsoli Switch! Będzie dłużej trzymać na baterii

Nie tak dawno temu informowaliśmy Was o prezentacji mniejszego brata Switcha, czyli Switch Lite. Nintendo jednak nie zatrzymuje się na jednej premierze i zamierza wydać odświeżoną wersję klasycznego wariantu konsoli Switch!

Nintendo Switch, czyli niczym jak PSP Slim

Kilka lat po premierze Playstation Portable, Sony wydało odświeżoną wersję konsoli oznaczoną jako 20XX, która wprowadzała kilka znaczących zmian. Była przede wszystkim cieńsza, lżejsza oraz znacznie szybsza i nazwano ją PSP Slim (odnosi się to również do odsłony 30XX). Podobne kroki podejmuje Nintendo i zamierza wydać odświeżoną wersję Switcha.

O Nintendo Switch Lite dowiesz się więcej z: Nowy handheld na horyzoncie! Powitajcie Nintendo Switch Lite

Nowy Switch ma pozwolić na znacznie dłuższy czas pracy na baterii. Dla porównania, w grę The Legend of Zelda: Breath of the Wild na standardowych Switchu możemy grać około 3 godziny,  natomiast na odświeżonym wariancie aż 5,5 godziny (Switch Lite ma pozwolić na ok. 4 godziny rozrywki).

Nintendo odświeża klasyczną wersję konsoli Switch! Będzie dłużej trzymać na baterii

Polecamy przeczytać: Mamy 2019 a ja kupiłem konsolę Playstation Portable (PSP)…

Póki co nie wiemy skąd tak ogromny wzrost czasu pracy na jednym ładowaniu w trybie przenośnym. Zapewne jest to zasługa większego ogniwa. Mówi się również o tym, że Japończycy mogli zastosować nieco nowszą wersję procesora Nvidia Tegra X1 wykonaną w 16 nm procesie technologicznym (w porównaniu do 20 nm w aktualnej wersji), co również pozytywnie może wpłynąć na oszczędzanie energii. Więcej jednak dowiemy się bliżej premiery, która prawdopodobnie będzie pod koniec sierpnia bieżącego roku. Jeśli więc planujesz kupić Nintendo Switch to radzę poczekać Ci na premierę nowej wersji, jak i na Nintendo Switch Lite.

Którą konsolę przenośną kupilibyście teraz? A może jakąś już masz? Daj znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!