niedziela, Wrzesień 22, 2019
Strona główna Aktualności Nowe przecieki na temat Xiaomi Mi Band 4: kolorowy wyświetlacz i prawdopodobna...

Nowe przecieki na temat Xiaomi Mi Band 4: kolorowy wyświetlacz i prawdopodobna data premiery

-

Xiaomi Mi Band 4 to urządzenie, na które czeka większość fanów marki. Teraz w sieci pojawiają się kolejne zdjęcia prezentujące rzeczywisty wygląd sprzętu, a także prawdopodobna data premiery oraz rzekoma cena. Czy jest na co czekać?

Premiera już w czerwcu

Tak, wszystko wskazuje na to, że Xiaomi Mi Band 4 zostanie zaprezentowany już niedługo. Bardzo możliwe, że premiera na Starym Kontynencie odbędzie się w tym samym momencie co prezentacja Mi 9T oraz Mi 9T Pro. Co ciekawe w sieci pojawiły się także informacje na temat rzekomej ceny urządzenia. Według tych plotek Mi Band 4 ma kosztować, na terenie Chin, 499 juanów czyli około 280 zł. Tym samym nowa generacja opaski sportowej producenta z Państwa Środka byłaby zdecydowanie droższa niż poprzednie generacje. Czy tak będzie w rzeczywistości? Wydaje mi się, że Mi Band 4 musi być droższy, ale nie spodziewać się aż tak dużego wzrostu ceny.

Zobacz także: Redmi 7A zaprezentowany. Budżetowy Xiaomi ze Snapdragonem

Czym zatem nowy smartband będzie się wyróżniał? Wcześniejsze rendery mówiły o kolorowym ekranie typu AMOLED. Przecieki te zostały potwierdzone przez najnowsze zdjęcia prezentujące rzeczywisty wygląd urządzenia. Sama „pastylka” nie będzie dużo większa i nie będzie zbytnio się różnić od Mi Banda 3. Przyszli użytkownicy mają mieć do wyboru wiele tarcz, które będzie można w pewnym stopniu dostosowywać do swoich potrzeb.

Oczywiście w Xiaomi Mi Band 4 nie zabraknie pulsometru, licznika kroków, monitora snu, stopera, powiadomień z telefonu czy innych funkcji znanych z poprzednich generacji. Ogromną zmianą ma być wykorzystanie modułu NFC w wersji globalnej opaski. Według różnych źródeł chiński gigant pracuje nad kompatybilnością nowej generacji smartbanda z Google Pay. I muszę przyznać, że to może być jeden z czynników, dla którego posiadacze Mi Banda 3 ruszą szturmem do sklepów po najnowszy sprzęt. Całość będzie działać dzięki baterii o pojemności 135 mAh, a co za tym idzie musimy liczyć się z trochę krótszym czasem działania niż w poprzedniej generacji z powodu kolorowego wyświetlacza.

Czekacie na premierę Xiaomi Mi Band 4? Zapraszamy do dyskusji!

Kamil Kuźnik
Student Automatyki i Robotyki na AGH w Krakowie. Z technologią związany od najmłodszych lat. Fan szybkich smartfonów, ciekawych słuchawek i dobrego piwa.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej