Maj może być wyjątkowo ciekawym miesiącem dla wszystkich fanów rynku mobilnego. Już wcześniej słyszeliśmy o możliwej premierze OnePlus 7 czy Asusa Zenfone 6, a firma Honor potwierdziła, że 21 maja zobaczymy całą serię oznaczoną cyfrą „20”. To jednak nie jedyne smartfonowe nowości, które w przyszłym miesiącu zostaną zaprezentowane światu!

Średniopółkowe Pixele nadchodzą

Zapowiedź pojawiła się w oficjalnym sklepie Google. Oczywiście amerykański gigant nie zdradził światu o co dokładnie chodzi, ale wszystko wskazuje na to, że już 7 maja zobaczymy Pixela 3a i Pixela 3a XL. Na plakacie przygotowanym przez Google możemy wyczytać, że właśnie tego dnia coś zupełnie nowego i niesamowitego pojawi się w uniwersum Pixel. To jednak nie jedyna informacja, którą postanowił zdradzić producent z USA.

W sieci pojawił się także specjalnie przygotowany film łączący w sobie bohaterów nadchodzącego filmu Avengers: Koniec gry z normalnymi ludźmi korzystającymi właśnie z smartfonów Google. Jest to nic innego jak zapowiedź wprowadzenia specjalnych playmoji czyli animowanych postaci w aplikacji aparatu. Te związane z nowym filmem Avengers będą dostępne jedynie na telefonach z serii Pixel. Oczywiście samo Google nie zdradza światu jakichkolwiek informacji o swoich nadchodzących smartfonach.

Zobacz też: To już pewne! Już niedługo zobaczymy Google Pixel 3a i Pixel 3a XL!

Czy to oznacza, że w sieci nie pojawiły się plotki czy przecieki na ich temat? Oczywiście, że nie. Wszystko wskazuje na to, że Pixel 3a otrzyma ekran o przekątnej 5,6 cala i rozdzielczości FullHD+, Qualcomm Snapdragona 670 oraz 4 GB RAM-u. Większa wersja, Pixel 3a XL, ma zostać wyposażony w identyczny wyświetlacz, ale z przekątną wynoszącą 6 cali oraz Qualcomm Snapdragona 710. Tym samym smartfony te mogą podbić serca tych użytkowników, którzy poszukują niewielkich urządzeń z niezłą specyfikacją. Jeśli tylko Google po raz kolejny udowodni, że potrafi stworzyć oprogramowanie wykorzystujące cały potencjał aparatu to możemy otrzymać naprawdę ciekawe telefony. Miejmy nadzieję, że tym razem nie zostaną one wycenione na tak astronomiczne kwoty jak miało to miejsce w przypadku Pixela 3 i Pixela 3 XL. Pozostaje nam czekać na początek maja i oficjalną premierę nowych smartfonów amerykańskiego giganta!

Czego oczekujecie po Pixelu 3a i 3a XL? Zapraszamy do komentowania!