Nowe smartfony Motoroli pojawiły się na horyzoncie!

Motorola moto g84 5G - specyfikacja techniczna i cena
Motorola Moto G82 5G (fot. Motorola)

Wszystko wskazuje na to, że Motorola pracuje aktualnie nad kilkoma nowymi smartfonami ze średniej półki, co sugerują plotki na temat Moto G54, Moto G84 oraz Edge 40 Neo. Zobaczcie sami, co już wiadomo na temat tych modeli. 

Co wiemy o Moto G54?

Front urządzenia wypełniać ma 6,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+, proporcjach 20:9 i częstotliwości odświeżania obrazu 120 Hz. Wszystko wskazuje na to, że będzie to matryca IPS, ale na ten moment żadna z plotek tego nie potwierdza. W górnej części ekranu ma pojawić się otwór, w którym prawdopodobnie zostanie ulokowana kamerka o rozdzielczości 16 Mpx. 

Nowe smartfony Motoroli zdradzają informacje na swój temat
fot. The Tech Outlook

Tylny panel skrywać ma natomiast podwójny aparat, który z kolei charakteryzować się ma obiektywem głównym o rozdzielczości 50 Mpx z optyczną stabilizacją obrazu. Póki co, nie wiadomo jaki procesor znajdzie się pod obudową Moto G54, ale pewnym jest to, że będzie obsługiwał łączność 5G. SoC wspierany ma być przez maksymalnie 8 GB pamięci operacyjnej RAM oraz maksymalnie 256 GB pamięci wewnętrznej, którą można będzie rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 1 TB. 

Warto jeszcze wspomnieć o akumulatorze, który cechować się ma pojemnością 5000 mAh i technologią szybkiego ładowania o nieznanej jeszcze mocy. Ponadto, Moto G54 posiadać ma głośniki stereo z technologią Dolby Atmos oraz czytnik linii papilarnych na bocznej krawędzi zintegrowany z przyciskiem zasilania. Całość w dniu premiery pracować będzie pod kontrolą Androida 13. 

Co wiemy o Moto G84 i Edge 40 Neo?

Kolejne modele nie ujawniają niestety zbyt wielu szczegółów na swój temat. Wiadomo jedynie, że Moto G84 jako pierwszy model z serii Moto G oferować ma 12 GB pamięci operacyjnej RAM. Warto też wspomnieć o obecności atrakcyjnej wersji kolorystycznej, jaką jest Viva Magenta. Ponadto Moto G84 dostępna ma być w kolorze Ballad Blue i Outer Space. Motorola Edge 40 Neo nie ujawniła natomiast swojej specyfikacji.

Znamy ceny nowości Motoroli w Europie!

Co ciekawe, do sieci wyciekły informacje na temat prawdopodobnych europejskich cen wszystkich trzech modeli. Prezentują się one następująco:

  • Motorola Moto G54 (4GB/128GB) – 149 euro (~660 złotych);
  • Motorola Moto G84 (12GB/256GB) – 299 euro (~1325 złotych);
  • Motorola Edge Neo 40 (12GB/256GB) – 399 euro (~1770 złotych);

Należy jednak zauważyć, że wyszczególnione ceny wydają się być dziwnie niskie w porównaniu do poprzednich generacji. Bardzo możliwe więc, że są to ceny za najniższe warianty pamięciowe.  

Źródło: thetechoutlook, Twitter

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!