Nowe Spotify na komputerach już jest! Właśnie tak wygląda!

spotify

Zapewne wielu z Was zna platformę Spotify. Pozwala ona na słuchanie muzyki na przeróżnych urządzeniach bez potrzeby ich pobierania. Najczęściej z usługi korzystam za pośrednictwem komputera, gdzie właśnie aplikacja doczekała się sporych zmian!

Ze Spotify korzystam już chyba od 9 lat, a więc spory kawałek życia. Początkowo były to darmowe plany, jednak po jakimś czasie zdecydowałem się na konto premium i tak pozostało do dzisiaj. Z tego też wiem, że deweloperzy są konserwatywni i niezbyt lubią wprowadzać nowości – wszak przez tyle lat aplikacja ta ciągle wygląda tak samo! Teraz jednak zaimplementowano nieco zmodyfikowany design, o którym warto sobie powiedzieć.

Spotify Desktop z nowym interfejsem!

Nowa wersja Spotify to między innymi nowy, spójny wygląd, a także udoskonalona nawigacja. Zmienił się widok playlist, jak i radia – chociażby kolumny Tytuł i Wykonawca zostały zintegrowane w jedną, a także pojawiła się kolumna wyświetlająca nazwę albumu, z którego pochodzi dany utwór. Obok tytułu wyświetla się również okładka.

spotify

Ułatwiono również tworzenie playlist, dzięki możliwości przeciągania utworów między playlistami. W ramach aktualizacji słuchacze zyskali także możliwość edycji kolejki odtwarzania oraz nowe opcje sortowania treści w bibliotece za pomocą rozwijanego menu w prawym górnym rogu. Mało tego, nowa aktualizacja wprowadza również możliwość zapisywania piosenek i podcastów w pamięci komputera, aby mieć do nich dostęp w trybie offline (dotyczy użytkowników premium).

Aktualizacja już została udostępniona i dostęp do niej mają zarówno użytkownicy Windowsa, jak i macOS i Linuxa. Sam jako użytkownik Pop!_OS mogę korzystać z nowego interfejsu aplikacji (aplikacja pochodzi z repozytorium Spotify). Według mnie zmiany sprawiły, że aplikacja znacznie przypomina webową wersję serwisu.

Jak się Wam podoba nowy interfejs Spotify? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!