Nowe zegarki Huami Amazfit GTR oficjalnie zaprezentowane

huami amazfit gtr karta
Amazfit GTR

Nowe Amazfity trafiają na rynek. Huami, firma produkująca sprzęt dla Xiaomi i zajmująca się tak naprawdę przede wszystkim inteligentnymi zegarkami i opaskami, zaprezentowała światu dwa smartwatche, które mają podbić serca osób aktywnie spędzających czas. Przyjrzyjmy się im bliżej!

Amazfit GTR

Tak naprawdę na rynek trafiły dwa modele oznaczone jako Amazfit GTR 47 mm oraz Amazfit GTR 42 mm. Różnią się one oczywiście przede wszystkim wielkością koperty. Pierwszy z inteligentnych zegarków został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 1,39 cala i rozdzielczości 454 x 454 pikseli. Dostępny jest on w trzech wersjach różniących się materiałem, z którego wykonana jest koperta – do wyboru mamy stal nierdzewną, aluminium oraz tytan. Mniejszy model, GTR 42 mm, ma ekran o średnicy 1,2 cala i rozdzielczości 390 x 390 pikseli. W obu przypadkach znajdziemy wyświetlacz typu AMOLED mający zapewnić pełną czytelność nawet w bardzo słoneczny dzień.

Nowe zegarki Huami Amazfit GTR oficjalnie zaprezentowane

Zobacz także: Amazfit Verge vs Amazfit Stratos – porównanie inteligentnych zegarków dla aktywnych

I to tak naprawdę jedyne różnice w kwestii wyglądu. Specyfikacja obu urządzeń pozostaje identyczna. Inteligentne zegarki Amazfit GTR zostały wyposażone w moduł zbliżeniowy NFC pozwalający na płatności poprzez AliPay. Szczerze mówią nie spodziewałbym się obsługi Google Pay, nawet wtedy gdy pojawi się globalna wersja smartwatchy Huami. Oczywiście nie mogło zabraknąć wodoodporności 5 ATM, GPS i GLONASS, barometru czy ciągłego pomiaru tętna. Nowe zegarki chińskiego producenta są sprzętem przeznaczonym przede wszystkim dla osób aktywnych. Firma przygotowała cały szereg trybów sportowych, a wyniki pomiarów możemy analizować w dedykowanej aplikacji.

Nowe zegarki Huami Amazfit GTR oficjalnie zaprezentowane

Ogromną zaletą Amazfitów GTR ma być czas pracy na jednym ładowaniu. Większy model, bez włączonego GPS i Bluetooth, ma wytrzymać na jednym ładowaniu aż 74 dni, a w trybie mieszanym 24 dni. Mniejszy zegarek przy bardzo ograniczonej eksploatacji powinien działać przez nawet 42 dni. Trzeba przyznać, że wyniki te robią wrażenie i mogą być czymś co przekona sporą część potencjalnych klientów do zakupu.

Nowe zegarki Huami Amazfit GTR oficjalnie zaprezentowane

Ceny oraz dostępność

Nowe Amazfity GTR na tę chwilę dostępne są jedynie w Chinach. Oczywiście już niedługo zegarki te powinny pojawić się w sklepach oferujących wysyłkę do naszego kraju, ale nie spodziewałbym się zbyt szybkiej premiery w polskiej dystrybucji, ponieważ u nas nie znajdziemy nawet Amazfit Verge. Ceny poszczególnych wersji prezentują się następująco:

  • GTR 47 mm w wersji ze stali nierdzewnej lub aluminium – 999 juanów (ok. 550 zł)
  • GTR w wersji z tytanu – 1399 juanów (ok. 770 zł)
  • GTR Iron Man Edition – 1399 juanów (ok. 770 zł)
  • GTR 42 mm – 799 juanów (ok. 430 zł)
  • GTR 42 mm Special Edition – 999 juanów (ok. 550 zł)

Nowe zegarki Huami Amazfit GTR oficjalnie zaprezentowane

Co myślicie o nowych zegarkach Huami? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!