Nowość w Mapach Google ułatwi życie podróżującym!

mapy google

Mapy Google rozwijają się ciągle o nowe funkcjonalności, skierowane do różnych grup docelowych. Czasem są to udogodnienia dla kierowców, czasem dla osób korzystających z komunikacji zbiorowych. Teraz przyszła kolej na coś dla turystów lub ludzi podróżujących w innych celach do obcych krajów.

Google łączy Mapy z Tłumaczem!

Jeśli podróżujecie do krajów, gdzie znajomość angielskiego nie jest powszechna, pewnie wiecie, że warto mieć zainstalowany jakiś translator. Przydaje się on choćby w taksówce lub gdy chcemy spytać o coś przechodnia na ulicy. Czasem mam wrażenie, że przydaje się on także w Polsce, szcególnie gdy jeździmy Uberem, ale to nie temat tego wpisu… Wracając do Map Google – amerykańska firma coraz bardziej łączy swoje usługi, by ich funkcje ze sobą współgrały.

Mapy Google SpeakEasy

 

Mapy Google już automatycznie tłumaczą opinie o restauracjach itp., by łatwiej było sprawdzić gdzie warto pójść, będąc w obcym kraju. Teraz będzie można z ich poziomu przetłumaczyć nazwę lokacji, do której chcemy się udać, na język obowiązujący w danym kraju i pokazać ją innej osobie lub puścić dane wyrażenie z głośników smartfona. Czasem nawet z Mapami Google ciężko gdzieś trafić, wtedy może się to przydać by spytać kogoś miejscowego o wskazówkę. Lub można w ten sposób bez nieporozumień poprosić kierowcę taksówki o zawiezienie nas dokładnie tam gdzie chcemy.

Zobacz też: Mapy Google rozwijają się w kierunku nawigacji. Najpierw fotoradary, a teraz wskaźnik prędkości jazdy

Ponadto możemy szybko przenieść się do aplikacji Tłumacza, za jednym kliknięciem. Fajna opcja gdy musimy przekazać coś więcej niż nazwę destynacji, do której zmierzamy. Aplikacja oczywiście automatycznie wykrywa kraj w którym jesteśmy i od razu ustawia stosowny język. Nowe funkcje będą wchodzić do aplikacji na Androidzie i iOS stopniowo w tym miesiącu. Czekajcie, aż turyści z Azji będą pytać was gdzie zjeść najsmaczniejsze pierogi w mieście!

Czy uważacie nową funkcję Map Google za przydatną? Napiszcie w komentarzach co o tym sądzicie!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!