Mapy Google rozwijają się w kierunku nawigacji. Najpierw fotoradary, a teraz wskaźnik prędkości jazdy

mapy google

Amerykański gigant w ciągu ostatnich kilku miesięcy mocno postawił na rozwój aplikacji Mapy Google. Niedawno pojawiły się w niej fotoradary (choć nie wszystkie są jeszcze dodane), a teraz dodano kolejną nowość do trybu nawigacji!

Prędkościomierz w Mapach Google

Google ewidentnie postawiło w tym roku na rozwój funkcjonalności nawigacji w Mapach. Najpierw Amerykanie dodali rozszerzoną rzeczywistość do nawigacji podczas pieszego spacerowania (by łatwiej odnaleźć się w nieznanej okolicy).

Potem postanowili oni dodać punkty ze stacjonarnymi fotoradarami. Swoją drogą, czekam na społecznościową funkcję dodawania patroli, coś takiego jak w Yanosik. Bardzo możliwe, że się doczekamy, bo pierwsze informacje na ten temat już się pojawiły

google maps wazeTeraz natomiast, dość niespodziewanie i bez żadnych informacji na ten temat, w Mapach Google pojawił się prędkościomierz. Dostępny jest on podczas nawigacji przy jeździe samochodem i oczywiście można go wyłączyć wchodząc w ustawienia. Niestety nic poza aktualną prędkością nie pokazuje (żadnych danych historycznych, itp.), ale mam nadzieję, że z czasem i tutaj będzie lepiej.

mapy google prędkośćMuszę przyznać, że jestem zaskoczony tempem, w jakim Google wprowadza nowości do swojej usługi. Jak tak dalej pójdzie, to twórcy aplikacji Yanosik będą mieli naprawdę spory problem – w końcu Map Google używa znacznie więcej osób, a więc funkcje społecznościowe mogą być zdecydowanie bardziej dokładne.

Co myślicie o tych nowościach w Mapach Google? Czego brakuje Wam jeszcze do pełni szczęścia podczas używania nawigacji?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!