Nowości w Among Us! Co twórcom chodzi po głowie?

Among Us

Na portalu opisywaliśmy Wam już fenomen gry Among Us. Jeśli jeszcze nie wiecie, o co chodzi z produkcją studia Innersloth zachęcam do zapoznania się z tamtym artykułem. Zakończyłem go słowami, które informowały, że twórcy mają w planach rozwijać dalej obecną wersję gry zamiast wydawać kolejną część. Okazało się, że na pierwsze efekty nie musieliśmy zbyt długo czekać – wiemy co pojawi się w najbliższych aktualizacjach, a także czego możemy spodziewać się w niedalekiej przyszłości. Jesteście ciekawi?

Among Us bardziej przyjazne dla graczy

Co prawda zmiany nie zostały jeszcze oficjalnie omówione, ale gracze szybko wychwycili je w najnowszej aktualizacji beta. Pierwszą z nich jest możliwość włączenia anonimowości podczas głosowań. Sądzę, że ta opcja naprawdę może urozmaicić rozgrywkę. Dodano także możliwość zmiany widoczności paska zadań. Normalnie jest on włączony cały czas, ale teraz da się go też ustawić w taki sposób, aby pojawiał się tylko podczas spotkań graczy.

Nowości w Among Us! Co twórcom chodzi po głowie?

Powyższy obrazek pokazuje, jak osoby z różnymi typami zaburzeń postrzegania barw (ogólnie nazywa się ich daltonistami) widzą postacie w grze. Aktualizacja wniesie więc tryb dla daltonistów, o który prosili gracze. Na razie wypuszczono ją tylko na PC i mogą ją wypróbować osoby, które na Steamie mają ustawiony dostęp do wersji beta.

Zobacz też: Znamy datę kolejnego festiwalu wyprzedaży w Steam!

Twórcy zabrali się też za osoby psujące rozgrywkę – cheaterów. Wszystkie osoby, które sięgną po nieuczciwe zagrywki takie jak:

  • możliwość zabicia przed upłynięciem cooldownu
  • zwiększona szybkość
  • możliwość zabicia impostora
  • gwarancja bycia impostorem

zostaną zbanowani. Przekaz programistów jest prosty, nie psujcie innym rozgrywki.

among us cheaty

Pojawiają się też informacje, że gra ma zostać rozbudowana o dodatkowe zadania dla duchów. Pojawiły się pomysły, aby mogły one przeszkadzać impostorowi, np. zamykać venty, drzwi. Jest też koncepcja, aby duchy pełniły rolę “aniołów stróży” i ostrzegały graczy. Twórcy są jednak świadomi, że obecnie gra oszustem nie należy do najłatwiejszych, więc kwestia duchów nie jest taka prosta do rozwiązania.

Z pewnością już niedługo dowiemy się jakie kolejne nowości pojawią w produkcji studia Innersloth.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!