Nowy Firefox na Androida ma być jeszcze wygodniejszy

firefox

Mozilla Firefox to jedyny prawdziwy konkurent dla Google Chrome i bardzo cieszę się, że nadal jest rozwijany, a dodawane do niego funkcje są bardzo przydatne. Nie tak dawno temu mobilny Firefox przeszedł wiele zmian, co sprawiło, że stał się całkiem ciekawym zamiennikiem dla przeglądarek bazujących na Chromium. Jak się okazuje, Firefox 89 wniesie wiele przydatnych funkcji.

Firefox to przeglądarka internetowa, którą zna bardzo dużo osób. Co prawda, swoje lata świetności ma daleko za sobą, kiedy to korzystało z niej aż ponad 20% internautów, jednak nadal jest to dobry i rozbudowany produkt. Jakiś czas temu nawet przetestowałem Firefox Beta na Androida i bardzo mi się spodobał (więcej dowiecie się >>stąd<<).

Firefox 89 uprzyjemni korzystanie ze smartfona

Firefox już od dawna oferuje usługę synchronizacji danych pomiędzy urządzeniami. Niestety, nie wszystkie jej funkcje są łatwo dostępne. Dobrym tego przykładem jest synchronizacja otwartych kart. Aktualnie aby uruchomić taką kartę należy szukać odpowiedniej funkcji w Menu. Natomiast w Firefox 89 Beta pojawiła się nowa zakładka w schowku otwartych kart – wchodząc w nią znajdziemy zsynchronizowane karty. Jest to bardzo wygodne, a zarazem intuicyjne miejsce na ten element.

firefox synchronizacja kart
Schowek synchronizowanych kart (fot. Android Police)

Zmiany znajdziemy również na stronie głównej. Ikony ulubionych witryn są teraz nieco większe, dzięki czemu łatwiej jest je odczytać i trafić w nie palcem. Pojawiła się również mała ikonka spinki, która sygnalizuje czy dana karta została przypięta czy dynamicznie dodana.

Firefox bazuje na autorskim silniku wyświetlania, który niestety nie jest tak popularny jak ten w Google Chrome. To sprawia, że są takie strony internetowe, które niezbyt poprawnie wyświetlają się na Firefoxie. Dlatego też Mozilla dodała specjalny przycisk, który pozwala nam wysłać zgłoszenie informujące o tym, że dana witryna wyświetla się niepoprawnie. Takie zgłoszenie wędruje do Web Compat. Autorzy tego projektu przeanalizują zgłoszenie i skontaktują się daną stroną, a następnie poproszą o poprawki tychże błędów. Jest to drobna zmiana, a może pozytywnie wpłynąć na utrzymanie wolnego i otwartego internetu.

W Firefoxa 89 Beta można wyposażyć się instalując aplikację bezpośrednio ze Sklepu Google Play. >>Link<<.

Korzystacie z Firefoxa? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!