Nowy Honor MagicBook Pro 2020 został zaprezentowany na chińskim rynku!

Nowy Honor MagicBook Pro 2020 został zaprezentowany na chińskim rynku!

Honor podczas dzisiejszej konferencji „Smart Life Product Launch” zaprezentował oficjalnie kilka nowości, wśród których przede wszystkim najciekawszy może być nowy notebook MagicBook Pro 2020. Zobaczcie sami, co wiemy na temat tego urządzenia. 

Honor MagicBook Pro 2020 – parametry techniczne

Jeśli chodzi o design, to pod tym względem tak na dobrą sprawę nie zmieniło się nic i całość mocno nawiązuje do swojego poprzednika. Notebook ma grubość 16,9 mm i waży 1,7 kg oraz cechuje się bardzo wąskimi ramkami otaczającymi wyświetlacz, które mierzą 4,9 mm. Honor w swojej nowości zastosował 16,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1920×1080 pikseli)  Warto jeszcze wspomnieć, że stosunek powierzchni ekranu do całego panelu wynosi 90%,  co w przypadku tego typu urządzeń jest wynikiem bardzo przyzwoitym. 

Nowy Honor MagicBook Pro 2020 został zaprezentowany na chińskim rynku!

Zmiany możemy zauważyć jedynie w zastosowanych podzespołach. MagicBook Pro 2020 oferowany jest w wersji z procesorem Intel Core i5 oraz Intel Core i7 10. generacji. Do tego zestaw wspierany jest przez układ graficzny Nvidia GeForce MX350 z pamięcią 2 GB, 16 GB pamięci RAM DDR4 2666 MHz oraz dysk SSD o pojemności 512 GB. Jak informuje producent, notebook posiada dwa niestandardowe wentylatory, które zwiększają przepływ powietrza i chłodzą urządzenie zapewniając lepsze odprowadzanie ciepła. 

Zobacz także: Wygląd Honor X10 przestał być tajemnicą za sprawą nowego plakatu

Za magazynowanie energii odpowiada akumulator o pojemności 56 Wh, która ma zapewniać do 14 godzin pracy na jednym ładowaniu. Na wyposażeniu znalazła się także przednia kamerka o rozdzielczości 1 Mpx z wbudowanym mikrofonem, jeden port USB typu C, trzy porty USB 3.0 typu A, jeden port HDMI oraz port słuchawkowy 3.5 mm. Za łączność w tym przypadku odpowiada natomiast dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 ac (2.4 GHz & 5 GHz), 2×2 MIMO oraz Bluetooth 5.0. Na koniec należy jeszcze wspomnieć, że zastosowane głośniki wspierane są przez technologię Dolby Atmos. 

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o „Honor Academy Program”, w ramach którego producent współpracuje ze specjalistami w dziedzinie technologii. Program powstał przede wszystkim po to, aby wesprzeć młodych ludzi na całym świecie w nauce z wykorzystaniem nowych komputerów i usług, takich jak Microsoft 365. Jak informuje producent, seria MagicBook pomoże studentom i młodym profesjonalistom opanować nowe umiejętności i uwalniać kreatywność przy wykorzystaniu rocznej licencji na wspomniany, najnowszy pakiet Microsoft 365 Personal.

Honor MagicBook Pro 2020 – cena i dostępność

Nowy notebook dostępny jest od dzisiaj w przedsprzedaży na chińskim rynku w następujących cenach: 

  • Intel Core i5 + 16 GB + 512 GB – 5999 juanów (~3530 złotych)
  • Intel Core i7 + 16GB + 512 GB – 6699 juanów (~3940 złotych)

Co sądzicie o nowości submarki Huawei? Dajcie znać w komentarzach! 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!