Nowy iPhone SE? Jeszcze sobie poczekamy…

iphone 11 pro
iPhone 11 Pro

iPhone SE to linia smartfonów Apple, która oferuje nieco tańsze, ale naprawdę wydajne urządzenia. Niestety, na nową odsłonę iPhone’a SE jeszcze sobie poczekamy.

Nowy iPhone SE potrzebuje jeszcze trochę czasu

iPhone SE 3. generacji wydaje się być małym niewypałem, ale wyczekujemy kolejnej odsłony. Jak się okazuje, ta może pojawić się nieprędko. Analitycy Barclays, Blayne Curtis i Tom O’Malley, po rozmowie z łańcuchem dostaw w Azji, stwierdzili, że iPhone SE zostanie nieco opóźniony.

Co ważne, nowy iPhone SE miałby zaoferować własny dla firmy Apple modem 5G. Warto tutaj nadmienić, że aktualnie te moduły dostarcza Qualcomm, a Apple chce się od tego giganta uniezależnić. Firma z Cupertino pracuje nad swoim modemem co najmniej od 2018 roku, a w 2019 roku przejęła większość biznesu modemów Intela.

iPhone SE 2022
iPhone SE 2022 (fot. Apple)

Analitycy uważają, że zarówno przyszły iPhone SE, jak i nawet iPhone 16, zaoferują modem wyprodukowany przez Qualcomma. To oznacza, że Apple nadal potrzebuje sporo czasu, aby opracować własną konstrukcję. Nowy iPhone SE może pojawić się nawet w 2025 roku i wyglądem prawdopodobnie będzie przypominać iPhone’a 14. Warto tutaj dodać, że aktualnie najnowszy wariant SE pochodzi z 2022 roku i ma chip A15 Bionic.

Źródło: Apple World

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!