Nowy iPhone SE z 5G oficjalnie – TURBO MOCNY i trochę przestarzały…

iPhone SE 2022
iPhone SE 2022

No I jest – nowy stary iPhone znów pojawił się w nieco odświeżonej odsłonie. Jak wiadomo, SE 2022 nie zaskoczył nas dizajnem, gdyż ten znamy już od modeli szóstej generacji *zaprezentowanych w 2014 roku*. 

Nowy iPhone SE z 5G oficjalnie - TURBO MOCNY i trochę przestarzały...

Jednak czy rzeczywiście coś się zmieniło? Możliwości i cena mogą się okazać atutem, który z całą pewnością przekona wielu klientów do przesiadki. Zaktualizowany SE jest celowany głównie w posiadaczy starszych iPhone – 7 lub 8 generacji, stąd też producent nie szczędził sobie porównań do tych modeli.

A15, czyli procesor znany z serii iPhone 13 zawitał do SE, aby wzmocnić go swoją wydajnością. Co istotne – 5G w końcu trafia do podstawowego modelu iPhone w ofercie Apple. Pozwoli ono na szybkie transfery danych, streaming gier z sieci i nie tylko! Dzięki nowej A15’tce, czasy pracy na baterii również poprawiły się w stosunku co do poprzendnika

Nowy iPhone SE z 5G oficjalnie - TURBO MOCNY i trochę przestarzały...

A15 to nie tylko 5G – to także błyskawiczne otwieranie się aplikacji, gry z maksymalną płynnością, czy edycja zdjęć bez jakichkolwiek czasów oczekiwania. W porównaniu z poprzednimi modelami, nowy SE zyskał ponad trzykrotnie szybsze GPU, co tym bardziej potwierdza skok w codziennej wydajności.  

Podsumowując – lepsze osiągi, które pokonują większość smartfonów z androidem, lekko usprawnione czasy pracy na baterii i … w zasadzie tyle. Nowy (stary) iPhone!

Cena? 2299 złotych, czyli o drobinę więcej niż wcześniej. Nowy model występować będzie w trzech kolorach – białym, czerwonym i ciemnym granacie.  Zamówienia ruszają już w ten piątek, natomiast wysyłka rozpocznie się 18 marca. 

Co sądzicie o SE 2022? Czy kolejna generacja w takiej formie to już nie przesada? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!