Plotka: powstanie nowy iPod i ma przypominać iPhone’a 12

ipod

Nie wiem czy pamiętacie, ale Apple produkuje jeszcze sprzęt, który jest reliktem przeszłości. Mowa tu iPod, czyli odtwarzaczu muzyki, który, w ostatniej generacji, bardziej przypomina smartfon. Jak się okazuje, gigant jednak nie zamierza odpuścić sobie tej branży i pracuję nad nowym iPodem.

Będzie nowy iPod Touch?

iPod to urządzenie niegdyś niezwykle popularne, jednak teraz umierające śmiercią naturalną. Jest to odtwarzacz muzyczny, który w ostatnich generacjach wygląda jak mniejszy iPhone bez slotu na kartę SIM. Nic w tym więc dziwnego, że ludzie zapominają o tym sprzęcie, jak mają już iPhone’a który robi to samo. Apple jednak nie zamierza odpuścić sobie tej kategorii produktów.

Jak mówią najnowsze dane, Apple może już jesienią zaprezentować nowego iPoda. Ma być dostępny w wielu wersjach kolorystycznych, a design ma przypominać iPhone’a 12. Rozmiary mogą być podobne do iPhone 12 Mini – bez sensu jakby nowy iPad był “wielką patelnią”. Niestety, nie wiemy jaką specyfikacją będzie cechował się odtwarzacz.

Jak pokazują udostępnione rendery, nowy iPod może mieć Face ID, a także ekran wypełniający niemalże cały front. Co ważne, sprzęt nie musi być demonem wydajności, bowiem w domyśle ma wykonywać mniej zadań niż iPhone. Tym bardziej, że cena iPoda powinna kusić.

Aktualnie najnowszy iPod Touch pojawił się na rynku w 2019 roku. Oferuje jeden aparat główny, niewielkie rozmiary i przycisk Home jak w iPhone 4S. Sercem sprzętu jest już dosyć stary Apple A10 Fusion. Wszystko to sprawia, że cena urządzenia nie przekracza (przynajmniej w Stanach Zjednoczonych) 199 USD. W Polsce przyjdzie nam zapłacić – na stronie Apple – za wersję najtańszą z 32 GB pamięci wbudowanej 1099 złotych.

ipod
iPod Touch 2019

Pytanie brzmi: po co?

iPod to urządzenie, które nie ma zbyt wielkiego sensu. Pod względem muzyki, oferuje dokładnie to samo co smartfony. iPod nie zastąpi też smartfona, bowiem nie ma wejścia na kartę SIM, a więc jego funkcje smart są dostępne tylko tam, gdzie mamy dostęp do sieci WiFi. Możliwe jednak, że nowy iPod ma być jakoś lepiej związany z ostatnimi zmianami w abonamencie Apple Music. Cóż, zapewne więcej dowiemy się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Korzystacie z odtwarzaczy muzyki? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: XDA-Developers

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!