Nowy Kangurek Kao już jest! Wersja demo została udostępniona za darmo

Kangurek Kao
(fot. Tate Multimedia)

Kao the Kangaroo czy po prostu Kangurek Kao, to gra, do której wielu z nas może mieć ogromny sentyment. O powrocie bohatera wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Teraz możemy w grę zagrać kompletnie za darmo!

Kangurek Kao (2022) dostępny za darmo w wersji demo!

Kangurek Kao to gra komputerowa, która ukazała się na początku XXI wieku. Stoi za nią polskie studio Tate Multimedia, a tytuł szybko zyskał na popularności. Na wiele lat temat gry ucichł, jednak jakiś czas temu powstał prześmiewczy fanpage na Facebooku, gdzie postać Kao była wykorzystywana do przeróżnych memów.

Temat gry powracał, a twórcy nagle powiadomili, że pracują nad następcą. Pojawił się zwiastun nowego Kangurka Kao i wiemy też, że premiera jest planowana na lato 2022. Jak się jednak okazuje, już teraz możemy kompletnie za darmo pobrać wersję demo gry. Jest ona dostępna ekskluzywnie tylko na platformie Steam.

Kangurek Kao
Kangurek Kao (2022) z najniższymi detalami i rozdzielczością HD

To sprawia, że już dzisiaj możemy zapoznać się z podstawowymi mechanikami gry i sprawdzić, czy jest ona naprawdę dobra. Wiele osób już teraz informuje, że Kangurek Kao (2022) jest niemalże idealny i nie mogą doczekać się pełnej edycji. Sam grę zainstalowałem i choć pograłem chwilę to zdanie podzielam.

Swoją drogą wersja demo to coś, czego od dawna nie widziałem. Jeszcze 10-15 lat temu edycje demonstracyjne były czymś normalnym i do dzisiaj pamiętam jak zagrywałem się w testówkę Need for Speed: Carbon. Tate Multimedia pięknie gra na naszych emocjach związanych z dawnymi czasami.

Kangurek Kao
Kangurek Kao (2022) na Fedora Linux

Tak jak wspomniałem, sam grę uruchomiłem. Co ciekawe, nie zrobiłem tego na Windowsie, a na Linuxie i nowy Kangurek Kao działa bardzo dobrze. Problemem jednak u mnie jest komputer z zintegrowanym układem graficznym, który średnio sobie radzi z tym tytułem – nawet przy niskiej rozdzielczości i niskich detalach. Gra uruchamia się z wykorzystaniem narzędzia Proton. Wspierane również są kontrolery – a przynajmniej ten od Xboxa (taki przetestowałem). Myślę, że nie będzie problemu z graniem w Kangurka na Steam Deck.

Źródło: Kangurek Kao, własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!